Ženy "A": Dvě jasná vítězství - a konečně jistota!!!

V sobotu jsme hostily nejbližší volejbalové soupeřky z České Třebové. Poslední příčku v tabulce okupují téměř od začátku soutěže a již to nemohou změnit. Se sestupovým osudem jsou smířené a konec sezóny dohrávají v pohodě, klidu – jezdí si zahrát. Mohou jen překvapit, protože když už o nic nejde, obvykle se daří. A taková situace bývá pro soupeřky mnohdy nepříjemná. Takže v sobotu jsme se při rozcvičování ubezpečily, že neponecháme nic náhodě, že prostě dvakrát vyhrajeme. Taky jsme byly zvědavé, jaké to je hrát v podvečer – večer, první utkání jsme totiž začínaly až v 17:00 hod.

TJ Svitavy – TJ Sokol Česká Třebová  3 : 0 (18, 17, 20)

Začátek utkání byl vyrovnaný, vlastními nevynucenými chybami – hlavně v obraně – jsme umožňovaly soupeřkám získávat  body velmi lacině. Po tajmu za stavu 12:15 jsme konečně přešly do útoku a sedmibodovou šňůrou (při podání K. Sezemské a dobře odvedené práci jak v obraně, tak v útoku) jsme ukázaly, kdo je pánem na hřišti. Koncovka byla zcela v naší režii. Pět plachtících servisů R. Odvárkové soupeřky přijaly nepřesně a následný útok byl pro naši obranu „čitelný“. Využily jsme toho, tvrdě útočily a míče končily na palubovce třebovských volejbalistek.. Také druhý set byl na začátku z naší strany nemastný, neslaný. Ale několik vtipných ulívek z naší strany (K. Sezemská) a nekompromisní smeče R.Jelínkové nás vzápětí posunuly do pětibodového vedení (19:14), které jsme v závěru ještě  zvýšily na konečných 25:17. Vidina lehkého vítězství udělala na začátku třetího setu své.  Hrály jsme nesoustředěně, na hřišti byl skoro chaos a po devíti  vlastních chybách jsme během chvilky prohrávaly 6:14. Vybraly jsme oba tajmy, obranu šťastně posílily V. Svobodovou a začaly „stíhací jízdu“. Po chvilce oboustranného volejbalového handrkování (herního!) se na servis dostala K. Bláhová.  Dařil se jí, byl pořádně nepříjemný (celkem osm kousků, z toho dvě esa)  a dal soupeřkám pořádně zabrat. R. Jelínková s K. Sezemskou „to“ následně zařídily na síti a vedly jsme 20:18. V koncovce už nebylo co řešit – vyhrály jsme 25:20.

TJ Svitavy – TJ Sokol Česká Třebová 3 : 0  (24, 20, 21)

Druhý zápas, doslova pozdně večerní, byl názorným příkladem toho, že ani se slabšími soupeřkami to nemusí být jednoduché. První set jsme vedly již rozdílem devíti bodů (16:7). O. Pachovská si dokonce dovolila několikrát na bloku se soupeřkami doslova zalaškovat a vypadalo to, že je rozhodnuto. Nechaly jsme se ukolébat a jako bychom očekávaly, že se set dohraje sám. Soupeřky ale zariskovaly (neměly co ztratit), taky měly štěstí při některých míčích a na smeči si zařádila nejlepší třebovská hráčka I. Horáková (č.2). Pohroma pak přišla ještě v podobě servisu H. Dejdarové (č.9) - zařídila Č. Třebové zisk sedmi bodů. A z těch sedmi servisů jsme v podstatě šest nevzaly – prohrávaly jsme 23:24!!! Koncovku naštěstí vzaly na sebe H. Pachovská s R. Jelínkovou – poslaly třikrát míč nekompromisně na palubovku soupeřek a byl konec. Zpozorněly jsme a do druhého setu jsme šly s větší zodpovědností. V obraně si hlasitě sjednala pořádek J. Bláhová, vedly jsme celý set a nedošlo k žádným zvratům. Do posledního setu jsme poslaly od začátku na nahrávku patnáctiletou L. Šimkovou. Hlasitě povzbuzovaná z hlediště a na palubovce podporovaná spoluhráčkami si ligu dospělých vyzkoušela na celý set.. Nedala sice důvěru středovým hráčkám, ale smečařky na obou kůlech si tak opravdu zasmečovaly. Myslím, že soupeřky byly v tomto setu s prohrou již smířené, na zvrat v utkání neměly sílu.

Sestava: R. Odvárková, R. Jelínková, H. Pachovská, K. Sezemská, O. Pachovská, K. Bláhová, J. Bláhová (libero) – V. Svobodová, L. Šimková

Závěrem: Určitě radostná zpráva - tato dvě vítězství nám definitivně pojistila do konce sezóny klid, žádné kombinace výsledků ze zbývajících tří kol již nás nemohou ohrozit.