Ženy "A": Nejdřív výprask, potom výhra

V sobotu byly našimi soupeřkami na domácí palubovce lanškrounské volejbalistky. Aktuálně sice na 9. místě, tedy ohrožené baráží, ale rozhodně boj o záchranu ligové soutěže nevzdávají. V druhé polovině soutěže "jdou nahoru", v domácím prostředí v posledních kolech neprohrály a bodové manko úspěšně dohánějí. Soutěž je velmi vyrovnaná a přehoupla se už do poslední čtvrtiny. Ani 5. místo v aktuální tabulce - to jsme my - ještě nedává jistotu! Takže i nám jde o každý bod, každé vítězství. teď má cenu zlata. Očekávání urputného boje se v sobotu naplnilo.

TJ Svitavy - VO TJ Lanškroun  0 : 3 (-21, -22, -24)

Lanškrounské volejbalistky se na utkání důkladně připravily. Od začátku se kolektivně a vytrvale povzbuzovaly a neustálým hlasitým hýkáním se nás snažily rozhodit. Ačkoliv byl začátek prvního setu vyrovnaný, bylo vidět, že v pohodě nejsme. Naše hra byla nepřesná, kupily jsme nevynucené chyby. Pětibodovou šňůru soupeřek (7:11) jsme sice zlikvidovaly (12:12), držely se do stavu 19:19, ale koncovka byla v režii soupeřek. Ani druhý set nebyl jiný. Chyby a zmatek v obraně, školácké chyby. Nedařilo se nám přesně přijímat servis, stejně špatné byly i první míče tzv. z pole. Útočit jsme tak musely převážně z hlavního kůlu a tam už čekal připravený dvojblok, několikrát i trojblok. Dohánět bodovou ztrátu jsme začaly pozdě, zdramatizování koncovky soupeřky nepřipustily. V třetím setu jsem věřila, že vývoj ještě dokážeme zvrátit. Vedly jsme dokonce 10:4, ale i tento náskok jsme vlastními chybami promarnily. Na každý další bod jsme se pořádně nadřely, ale stav byl vyrovnaný až do úplného závěru. Za stavu 24:24 jsme míče v útoku nepoložily a soupeřky se tak zaslouženě radovaly z vítězství. Hodnocení utkání z mé strany je stručné - hrály jsme špatně, Lanškroun dobře.

TJ Svitavy - VO TJ Lanškroun  3 : 1 (19, -19, 21, 19)

O přestávce jsme se snažily hodit první zápas tzv. za hlavu a dát se dohromady.  Napětí opadlo, nastoupily jsme s odhodláním,  větší koncentrací. V prvním setu jsme vedly od záčátku do konce, šestibodová šňůra při podání R. Jelínkové  nás uklidnila (13:5).  Prosadily jsme se na smeči i na bloku a hned bylo všechno jednodušší. Místo toho, abychom zlepšení v následujícím setu potvrdily, než jsme se vzpamatovaly, prohrávaly jsme 0:5. A zase dotahování, které nás sráží a ubírá síly. Soupeřky vycítily šanci a set si vzít nenechaly. V posledních dvou setech jsme ale už měly převahu my a utkání jsme dovedly do vítězného konce. Nevím, jestli nás tentokrát vítězství stálo více fyzických nebo psychických sil. Důležité však je, že jsme se po prvním prohraném utkání sebraly a získaly tak veledůležité body.

Sestava: R. Jelínková, H. Pachovská, K. Sezemská, O. Pachovská, R. Odvárková, K. Bláhová, libero J. Bláhová - L. Šimková, M. Brůžičková

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/138', '', '172.20.0.29', 0, 'rk2otjloo9d8pllifeerqdl0j91einlu', 0, 1713559769) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174