Ženy "A": Po více jak půl roce zase mela o body - v úvodu jsme nezaváhaly!

V sobotu 3.10. jsme zahájily už čtvrtou ligovou sezónu (kdo by to řekl, když jsme v říjnu 2006 začínaly). A hned na domácí palubocve, s nováčkem ligy TJ Šumperk. Navzájem jsme se "obhlídly" na našem Podzimním turnaji, ale znáte to. Mistráky nejsou turnaj - je to "o něčem jiném". Po tvrdé tréninkové přípravě nám měl na začátku mistrovské sezóny vadit jen malý počet odehraných přípravných utkání. Vůbec jsme však nepočítaly, že by mohlo hráčky taky potrápit zdraví, ale stalo se. Hospitalizace (Martino, doktory poslouchej, ať jsi rychle fit!!!), antibiotika, chřipka, svalové problémy, ... no snad to bude do dalších kol už v pořádku!!!

TJ Svitavy - TJ Šumperk 3:0 (13,24,9); 3:0 (12,8,22);

1. utkání: Ilona poslala na začátku na palubovku tuto základní sestavu: Renču - N, Oli - U, Katku  a Káťu - B, Renatu a Janu - S, Vendulu - L. Nervozita hrála svoje, na naší straně proto, "že bychom měly ...", soupeřky si zase "vybíraly" nováčkovskou daň. Úvod byl rozpačitý na obou stranách. Body ale naskakovaly na naší straně podstatně rychleji, vedly jsme postupně 13:6,17:10,  úspěšné bloky nás povzbuzovaly. Před koncem setu jsme získaly dokonce sedmibodovou šňůru na 24:12. Druhý set byl z obou utkání nejdramatičtější a upřímně řečeno, měly jsme namále. Chyba za chybou, nebyl dobrý ani příjem ani nahrávka, zakončování bezzubé. Prohrávaly jsme 9:14, 13:17, rovnaly jsme až na 19:19. Další "úlety" - 20:22 a 23:24 - jsme si způsobily samy nevynucenými chybami. Tvrdou smečí (Káťa), esem (Jana) a "deklem" na bloku (Renata s Katkou) jsme nakonec set získaly 26:24. V posledním dějství se soupeřky rozložily. Set jsme uhrály s velkou převahou, jen 9 bodů na straně soupeřek to dokazuje.

2. utkání: Po názorné a hlavně praktické ukázce (z biofarmy "U Ilony", s.r.o.), jak má vypadat občerstvení mezi zápasy, jsme šly do odvety. Na smečařském postu hrála od začátku  Anička Bartošová místo J. Bláhové, jinak sestava stejná. První dva sety vyzněly jednoznačně pro nás, vyrovnaná byla  jen střední část posledního setu, koncovka už byla zase naše.

Na palubovce se v sobotu prostřídaly všechny hráčky: R. Odvárková a P. Němečková -N, K. Sezemská, K. Bláhová a K. Vykydalová - B, R. Jelínková, J. Bláhová a A. Bartošová - S, O. Pachovská a M. Šařecová - U, V. Svobodová - L. Střídaly jsme chvíle s velkým počtem nevynucených chyb, nepřesností, nedorozumění a pěkné kombinace, které diváci odměnili, nekazily jsme servisy, dobře jsme blokovaly.   Překvapila Anička Bartošová, volejbalový comeback se jí podařil. Jinak - ze všeho "čouhal" začátek sezóny.