Ženy "A": Připsaly jsme si čtyři důležité body

V sobotu jsme hrály doma důležitá utkání s mladým týmem TJ OP Prostějov. Na poslední vzájemná střetnutí v Prostějově nemáme dobré vzpomínky - časté nepískané přešlapy domácích, obavy ze zranění, nakonec zranění, ..., ale to vše už bylo vloni. Teď jsme se doma chystaly vyhrát a úkol družstvo splnilo. Výsledky na papíře vypadají, že vítězství byla celkem jednoznačná, na palubovce to rozhodně tak jednoduché nebylo.

TJ Svitavy - TJ OP Prostějov 3:1 (15,-16,22,21); 3:0 (17,22,25)

1. utkání: Na začátku jsme soupeřkám nedaly šanci. Našimi silnými zbraněmi byly servis, dobře organizovaná obrana a viditelná i slyšitelná chuť do hry. Při devítibodové šňůře (z 9:7 na 18:9) předvedla Pavlína Němečková celý svůj servisový rejstřík - krátké, dlouhé, přesně umístěné, ... Byla z toho čtyři esa a pětkrát nám soupeřky vracely míče skoro zadarmo. Celý set jsme měly jasnou převahu. Do druhého setu se ale prostějovské hráčky volejbalově "oklepaly" a - jak napsal Radek Halva v Deníku - začaly kousat. Nám nevyšlo několik signálů, míče jsme v útoku nesložily a také jsme více chybovaly v obraně. Soupeřky chytily šanci za pačesy, hrály obětavě, dlouhé výměny strhávaly na svoji stranu. Set získaly téměř shodným bodovým rozdílem (25:16). Oba zbývající sety už nebyly tak jednoznačné, velké bodové rozdíly se nekonaly. Až na drobné výjimky jsme však stále o nějaký ten bodík vedly. Z vyšších nahrávek dobře zakončovala Martina Fröhdeová, obrana už zase fungovala. Hodně jsme střídaly, na palubovku se dostaly všechny hráčky.

utkání: První set - jako by se okopíroval ten z prvního utkání. Na servisu pro změnu úřadovala Katka Bláhová a výrazně pomohla k získání nevídané jedenáctibodové šňůry (z 0:1 na 11:1)! Od soupeřek opět přicházely lehčí míče a na síti si tak mohly útočící hráčky doslova "zaskotačit". Soupeřky už neměly co ztratit, nervozitu odhodily a hra byla v dalších setech opět vyrovnanější. Nedařilo se nám zrychlovat útočné akce, výměny se prodlužovaly. Několik dobře sehraných signálů to zase vyvážilo, Kamila Vykydalová připisovala body úspěšnými jednobloky (každý volejbalista ví, jaká je to radost). Kritická chvilka už nastala jen jedna - v koncovce druhého setu. Zachránila ji třemi výbornými údery Renata Jelínková. Ačkoliv i úplný závěr utkání byl napínavý, vyhrály jsme přesvědčivě, zaslouženě.

Oba zápasy jsme hrály tentokrát bez libera, takže se v obraně mohly ukázat i ty, které jindy ze zadních pozic odcházejí na lavičku. Většinou jsme vyčerpaly všech šest možných střídání, chvílemi ani nebylo jasné, které hráčky tvoří základní šestku a které střídají. Hrály: P. Němečková, K. Sezemská, R. Jelínková, M. Fröhdeová, K. Bláhová, K. Vykydalová, V. Svobodová, J. Bláhová, L. Šimková, M. Šařecová.