Ženy "A": S Lanškrounem 2x vítězně

Našimi sobotními soupeřkami byly volejbalistky z Lanškrouna. O tom, že jsme chtěly vyhrát obě utkání, je přece zbytečné psát. Na podzim jsme se sice u nich o body rozdělily, tentokrát jsme ale dělbu bodů dopustit nechtěly. Dobře jsme věděly, čím nás v druhém podzimním duelu předčily, tak proč chyby opakovat?

TJ Svitavy  - VK Lanškroun 3 : 1 (15,-16,20,21); 3 : 1 (23,22,-15,23);

1. utkání: Často už rozcvičování před zápasem ledacos napoví, tentokrát bylo dobré; soustředění, koncentrace, povzbuzování, ... Začaly jsme skutečně dobře. Osmi výbornými servisy K. Bláhové byly soupeřky evidentně zaskočené. Míče, které se vracely na naši polovinu, nebyly moc nebezpečné, to nám umožnilo dobře útočit - vedly jsme 10:2 a držely soupeřky pod tlakem. Druhou šňůru bodů jsme získaly při podání K. Sezemské. Prosadily jsme se na smeči, útok soupeřek končil na našich blocích - 17:7. Set byl jednoznačný - náš. Že nejsou lanškrounské volejbalistky žádné začátečnice, to ukázaly hned ve druhém setu. Z nevydařeného úvodu se oklepaly a hra se vyrovnala. Od stavu 8:9 získávaly navrch ony. Nebyly jsme už tak soustředěné a navíc jsme v útoku míče nepoložily. Výměny se prodlužovaly, po celé řadě naších nevynucených chyb, hlavně v útoku, přibývaly body soupeřkám - set vyhrály stejně jednoznačně, jako my ten první. Třetí set, to byla na začátku přetahovaná o každý bod. Větší náskok (17:12) jsme vybojovaly zejména tvrdým skákaným servisem M. Frohdeové a výbornou hrou R. Jelínkové v útoku. Soupeřky ještě trochu stav zkorigovaly, ale zdramatizování závěru jsme nepřipustily. V závěrečném setu jsme soupeřky od stavu 6:4 už do vedení nepustily, alespoň tříbodový odstup jsme si stále udržovaly. Jednoduché to však nebylo, převažovaly dlouhé výměny, které vyčerpávaly. Hrály jsme velmi dobře v obraně v poli, smečařky soupeřek se prosazovaly obtížně. Vyhrály jsme zcela zaslouženě. Sestava: R.Odvárková,O. Pachovská, K. Sezemská, R. Jelínková, K. Bláhová, M. Frohdeová, V. Svobodová; L. Šimková, P. Němečková

2. utkání: Výsledky jednotlivých setů napovídají, že to byl, kromě třetího set, opravdu boj. V úvodní sadě jsme výborně bránily, ale v útoku jsme toho uhrály pramálo. Proto měly na ukazateli stále trochu navrch soupeřky.  Vyrovnat se nám podařilo teprve při stavu 20:20, dramatickou koncovku jsme zvládly lépe my. Ani druhý set nebyl jednodušší, i když v něm jsme si mírný náskok držely téměř od začátku my. Co se nám nedařilo zakončit na síti, to jsme následně napravovaly výbornou obranou v poli. Jistotou tam byla V. Svobodová na liberu, které se zápas opravdu povedl. Ani soupeřky nebyly v útoku úspěšnější, rozehry se tak prodlužovaly, některé mi přišly skoro nekonečné. Podstatné ale bylo, že jsme vedly 2:0 na sety. Třetí set byl z těch, na který bychom chtěly rychle zapomenout. Míče jsme do pole soupeřek nesložily, dělaly jsme nevynucené chyby - prohrály jsme rozdílem deseti bodů. Do čtvrtého setu se nám podařilo zmobilizovat síly líp než soupeřkám. Byl to "udřený" volejbal, bojovaly jsme doslova o každý míč a to nám přineslo konečný úspěch a zisk důležitých čtyř bodů! Sestava: R. Odvárková, O. Pachovská, K. Sezemská, R. Jelínková, K. Bláhová, M. Frohdeová - M. Šařecová, V. Svobodová; P. Němečková, L. Šimková

Blahopřeji k vitězství

Blahopřeji k dvojnásobnému vítězství. Přijel jsem, viděl jsem a málem mě odvezla rychlá. Bylo to chvilkama infarktový. V sobotu v Brně je potřeba to opakovat. Asi se tam pojedu s váma podívat.