Ženy "A": S Lanškrounem plný počet bodů + neuvěřitelný tie-break

Než jsem se vzpamatovala ze začátku nové sezóny, už se hlásilo 5. - 6. kolo a s ním vždy „hodně“ očekávaná derby - zápasy s Lanškrounem. A sobota nezačala vůbec dobře - pro obě družstva! Venku hnusně, přímo odporně (slabé výrazy!!!) a Renek (správce haly) nikde. Ještě že jsme před vchodem svorně mrzli všichni, jinak nevím, nevím. Když už se mi podařilo kolem půl desáté přivézt náhradníka Pepína s klíči, musela jsem křičet, že on za to nemůže, a doslova ho bránit vlastním tělem před rozvášněným davem - tedy hráčkami. Ilona počítala v duchu ovečky ještě dobré půl hodiny, aby nahlas nevybuchla. No nic - fofr s chystáním, rozcvičení a ... můžeme začít! Známe se navzájem - za ty roky - jako vlastní boty. Stačilo mrknout a viděla jsem: oba týmy postrádaly, samozřejmě nedobrovolně, po jedné nahrávačce a i další absence se mi zdály "vyrovnané". Jako bychom se domluvily, ale to je blbost. Takže? Kdo z koho tentokrát???

TJ Svitavy - TJ VK Lanškroun 3:0 (16,29,16); 3:2 (-17,-23,20,22,2); 1. utkání: Začátek jsme si tentokrát pohlídaly, místo tvrdého útoku soupeřek jsme musely víc hlídat ulívky a technické míče. Nahoru jsme se dostaly dvěma šňůrami bodů, nejdříve na 13:10, před závěrem pak na 22:14. Druhý set vypadal od začátku pro nás doslova pohodově, držely jsme si bodový odstup - to vše do stavu 24:17. Někteří už se skoro zvedali, že se přesunou na druhou stranu, diváci odbíhali do bufíku. Jenže?! Set za tohoto stavu vlastně teprve začal. Vyrobily jsme neuvěřitelných sedm nevynucených chyb po sobě  (24:24!!!) a tím jsme samozřejmě soupeřky doslova pokropily živou vodou! Koncovka byla infarktová - dva setboly Lanškroun a tři, včetně toho vítězného, my! Konečný stav - 31:29. Co si hráčky od Ilony vyslechly, to není na zveřejnění, důležité je, že to pomohlo. Hazardování skončilo, třetí set jsme vyhrály s přehledem 25:16. Hrály jsme dobře v obraně - K. Bláhová předváděla opět své vrcholné kousky a V. Svobodová si rázně sjednávala v poli pořádek, tlačily jsme servisem, když vynechám koncovku druhého setu, tak jsme úspěšně zakončovaly na síti. Sestava: K. Bláhová., K. Sezemská, O. Pachovská (M. Šařecová), R. Jelínková, A. Bartošová (M. Frohdeová), R. Odvárková, V. Svobodová - L.

2. utkání: I jen pomyslet, že "to" zase půjde (třeba i jen tak), bývá zrádné. A potvrdilo se to v úvodních dvou setech. Velké zmatky v obraně, hodně nevynucených chyb a než jsme se stihly vzpamatovat, set skončil - 17:25. Druhý set - síly už byly na palubovce vyrovnané. Vedly jsme 21:20, ale čtyřmi hrubými nevynucenými chybami jsme soupeřkám set v závěru "darovaly" - 23:25. A kritické poznámky můžu ukončit. Říká se - vstaly z mrtvých, nebo  - utekly hrobníkovi z lopaty. V sobotu platilo oboje. Větším soustředěním, bojovností, obětavou kolektivní hrou jsme se "srovnaly", koncovky obou následujících setů jsme vyhrály zaslouženě. A začal neuvěřitelný tie-break. Sázím se, že takový ještě nikdo neviděl, a v žádné soutěži. Systémem: Anička servis + Renata blok (no i 1x smeč) jsme vedly 6:0. Za stavu 7:2 přišla na servis Renča a už tam zůstala do konce, sako obstaraly především Kamila s Mončou. Neuvěřitelné - vyhrály jsme tie-break 15:2 a celé utkání 3:2. Paráda!!! Sestava: R. Odvárková (L. Šimková), M. Šařecová (O. Pachovská), K. Bláhová, K. Vykydalová, R. Jelínková, A. Bartošová (M. Frohdeová), V. Svobodová - L.

Důležitý dovětek: Diváci, byli jste výborní! Jsme moc rádi, že jste přišli i na druhý zápas, povzbuzovali jste nás parádně. Nezapomeňte, že Vás 7.11. zase v hale čekáme!!!