Ženy "A": V sobotu se mi spalo jako po pohádce

Zase jsem s komentářem víkendových klání poslední, ale tentokrát mám parádní omluvu. 1/ Doslova omámená výsledkem jsem si v sobotu odpoledne zakázala doma pracovat! S pocitem dobře vykonané dopolední práce v hale jsme s Miukem doplnili (ne)potřebné kilokalóóórie, já jsem si dala navíc šlofíčka a pohodičku jsme završili tím, že jsme večer usnuli u bohatého a kvalitního televizního programu. 2/ V neděli jsem psát nemohla, protože jsem na chlapech nejen ztratila hlas, ale taky si při povzbuzování pořádně namohla pravačku. "Ťukat" do počítače tak nepřipadalo v úvahu, bolest to byla nesnesitelná. 3/ Radek Halva byl na zápasech osobně a komentář tak vyšel z jeho dílny hned v pondělí v Deníku. Důvody pádné, to snad nikdo nezpochybní.

Ale k samotné sobotě. Že nás čekaly důležité zápasy, to nemusel nikdo říkat nahlas, dokonce ani šuškat jsme si to nemuseli. Ilona se vrátila v pátek z "lyžáku" právě včas, ošlehaná (nebo opálená?), odpočinutá a hlavně se zásadními pokyny pro sobotní hru. Ty chrlila na tréninku jeden za druhým, pak poslala všechny na kutě a ... ráno zvesela a včas - to bylo poslední, co jsem od ní zaslechla.

TJ Svitavy - TJ DDM Brno 3:1 (28,-22,12,17); 3:0 (18,15,21);     1. utkání: V zápisu bylo u obou týmů jmen jako o pouti, žádná kolonka nezůstala prázdná (ještě že máme na rozcvičování tolik míčů). Jak už je skoro tradiční, naše sestava opět doznala změn. Po dlouhé přestávce zaviněné zraněním to konečně mohla zkusit na smeči Anička, na účko se nově postavila Kamila, dál pak Katky blok, Pája náhra a druhý kůl Marťa. To byl začátek. A byl na naší straně hóóódně nervózní. V mžiku to bylo 1:7, nevynucené chyby v útoku se samozřejmě soupeřkám hodily. Ilonin rázný a nekompromisní "proslov" při tajmu zabral. Zlepšením v útoku a na bloku jsme poprvé srovnaly při stavu 15:15, do konce setu jsme se pak praly o každý bod, ale soupeřky taky. Proměnily jsme až čtvrtý setbol, Brno nevyužilo dvou. V druhém setu nás Brňanky "doběhly" ulívkami a my samy sebe především zkaženými servisy. Set nezachránily ani tajmy, ani střídání ("dvojité" a Anička s Renatou). Poslední dva sety jsme pak výborně blokovaly, sehrály vydařené kombinace a ačkoliv nás i nadále "zlobil" servis, měly jsme na palubovce výraznou převahu. 2. utkání: Přestávka 3/4 hodiny se mi moc nezdá (to není ani tak, ani tak), ale budiž, družstva se dohodla. Vyhrály jsme 3:0, tak nebylo co řešit. I v tomto střetnutí jsme výborně blokovaly. Útok se rozložil na pět hráček, v tom byla oproti Brnu naše výhoda, nedorozumění v obraně ubylo. Došlo i na kuriózní míče, např. Káťa smečovala ze zadní pozice a Katka, která byla v tom okamžiku ve výskoku u sítě, její smeč zablokovala (hřbety rukou) do našeho pole. Za clonu to rozhodčí nepovažoval, tak to byl bod pro soupeřky. Předpokládala jsem, že bude druhý zápas větší drama. Ale dramat jsme už letos zažily dost a dost, tak si děvčata podle mě zasloužila vyhrát bez velkých nervů. V aktuální tabulce nám teď patří 7. místo, ale "natěsno", pouze s jednobodovými rozdíly, je to našlapané od 4. do 9. místa. Sestava: P. Němečková (N) - L.Šimková, K. Bláhová (B), K. Sezemská (B), M. Fröhdeová (S), A. Bartošová (S) - R. Jelínková, K. Vykydalová (U) - R. Odvárková, V. Svobodová (L)

Potvrzení

Potvrzuji bod číslo 2 z úvodu článku, Marcelinu účast na našem nedělním zápase mohu na vlastní uši potvrdit. Dále uvedenou skutečnost zajisté potvrdí i trenér Kerhartic (však si toho vyslechl :) ) a konečně je i obrazový důkaz (viz. článek ze zápasu mužů http://www.volleyball.svitavy.cz/drupal/?q=promarnene-vedeni-12-8-v-tie-breaku). A to je asi všechno, co jsem chtěl říci. Vlastně ještě jedno - díky za podporu, Marcele a všem ostatním, kteří v neděli dorazili!