Ženy "A": Vedoucí tým tabulky měl navrch

Není to nespravedlivé, když jeden (my) musíme hrát proti dvěma (Frýdek a Místek)? Asi ne, vlastně určitě ne! Frýdek-Místek "B" - vedoucí celek tabulky, záloha extraligového áčka. Tak kdopak přijede, říkala jsem si v sobotu ráno. Určitě jistota R. Šašková (č.11), další známé tváře a která nová hráčka? Přijel jistý a kvalitní tým, který, pokud hráčky chtějí, bude bojovat o postup do vyšší soutěže.

TJ Svitavy - Sokol Frýdek-Místek "B" 0:3 (-20,-20,-9); 1:3(-23,-13,20,-20)

1. utkání: Nezačaly jsme utkání šťastně, soupeřky se okamžitě ujaly vedení 1:6. Plachtící podání Renaty Jelínkové, podpořené dobrou obranou na síti, nás vrátilo do hry, stav jsme srovnaly. Soupeřky však okamžitě znovu "zatlačily" nekompromisně na síti a získaly rozhodující náskok 12:6. Ten si v podstatě udržovaly do konce setu. Hrály jsme s příliš velkým respektem, kterého jsme se ne a ne zbavit.  Druhý set, ačkoliv skončil stejným bodovým rozdílem, byl z naší strany hodně lepší. Od začátku jsme vedly a malý bodový odstup jsme si udržely do stavu 16:13. Hrály jsme dobře, zvedly jsme podstatně více míčů v poli, častěji jsme se prosadily v útoku. Potom však znovu soupeřky "nastartovaly", otočily stav a koncovku s přehledem dokončily. Na třetí set jsme se po zápase snažily rychle zapomenout. O jeho osudu rozhodly především naše nevynucené chyby, hrubě se nám nedařilo.

2. utkání: Škoda koncovky prvního setu. Výborně jsme bojovaly, žádná bodová šňůra se nekonala, bodíky pěkně přibývaly po jednom, max. po dvou na obou stranách sítě. Za stavu 22:22 jsme však rozhodující dvě chyby udělaly my a soupeřky toho pochopitelně využily. Škoda. Druhý set byl opět v réžii hráček ze severní Moravy. Pendlující B. Cidlíková (č.1) s pružinami v nohou a vysoká J. Danková (č.3) smečovaly z "druhého patra", ostatní hráčky je doplňovaly jistou a přesnou hrou. Výměny byly dlouhé, z jejich zakončení se však častěji radovaly soupeřky. Z našeho pohledu byl samozřejmě nejlepší třetí set. Nevynucených chyb jsme udělaly minimum, hrály jsme kolektivně, v obraně jsme vybraly, kde co. Soupeřky jsme "zatlačily" dobrým servisem, neměly to v útoku tak jednoduché. Set jsem vyhrály naprosto zaslouženě. Bez chyb jsme ale nevydržely hrát do konce utkání. Náskok soupeřek jsme ještě zlikvidovaly na 17:17, koncovka však - a tím i celé utkání - už zase patřily hostujícímu celku.

Sestava - tentokrát se střídalo o sto šest, na palubovce bylo všech dvanáct hráček - ne najednou: R. Odvárková, R. Jelínková, P. Němečková, K. Sezemská, K. Bláhová, K. Vykydalová, O. Pachovská, J. Bláhová, M. Fröhdeová, M. Šařecová, V. Svobodová, L. Šimková;