Ženy "A": Výborný volejbal - rozhodly první sety

Tak jsme jely po dlouhé době  v sobotu (21.11.) do neznáma, přesně do Břeclavi. "Výlet" na celý den, protože jsme měly hrát tzv. "na střídačku". Ale nevadilo mi to. Bude hezky, cestou se budu kochat okolím a v Břeclavi? Jistě budou v hledišti krojované cérky a synečci, k rozcvičování bude slyšet cimbálovku, ... No?! Celou cestu mlha a v hledišti? Džíny a trička, hudební doprovod jako u nás, ... Kulturně poznávací část  "výletu" jaksi nevyšla. No a teď už vážně. Na Slovácko jsme přece jely kvůli volejbalu! Břeclav je nováček soutěže jen podle toho, že jsou v ní první rok, volejbalově ani náhodou. Mají ve svém středu i cizinky (Slovenky), taky hráčky se zkušenostmi z vyšších soutěží. Zřejmě bohatý oddíl a rozhodně vysoké cíle. A jen na okraj - Oli se vedle domácích hráček ztrácela - takový drobeček, a Pája, ta musela hodně silně dupat, aby ji vůbec z těch výšek uviděly.

Lokomotiva Břeclav - TJ Svitavy 3:0 (23,17,18); 3:1 (32,-20,20,21); Pája na náhře, Katka na účku, Kamila s Káťou blok, Marťa a Oli smeč, Vendy libero, střídaly Monča s Luckou. Tak jsme v sobotu hrály, ostatní chyběly. 1. utkání: Od začátku bylo na palubovce rušno, hrál se moc pěkný volejbal. Na naší straně obětavé zákroky v obraně, parádní a hlasitá domluva, domácí využívaly výškové převahy a tvrdě útočily. Přesto, že jsme zkazily čtyři servisy a "uletěly" nám dva příjmy, vybojovaly jsme si slibný náskok 21:17. Nevynucenými chybami jsme ale domácím pořádně dotahování ulehčily (22:22) a v napínavé koncovce už potřebný klid se štěstím zůstaly na straně domácích. Ukázalo se, že výsledek prvního setu byl pro další průběh utkání zásadní. Domácí ještě "přidaly" na servisu, kterým nás chvílemi  drtily (nejvíc č.3 M. Srncová), nebo nám alespoň ztížily přípravu útočných akcí. Vlastně se jim dařilo, na co sáhly, ty dva další sety odehrály prakticky bez chyb. My jsme měly výbornou obranu, v útoku jsme se ale dostatečně neprosadily.

2. utkání: První set, to byla volejbalová lahůdka. Od začátku nebývalý boj o každý míč, obě družstva se doslova překonávala. Nám se začalo dařit blokovat vysoké soupeřky, v obraně jsme nepolevily, zlepšily příjem podání i útok. Pozadu nezůstaly ani domácí, byl to zkrátka na 2. ligu doopravdy parádní volejbal. Vedly jsme 24:22, dvě chyby znamenaly srovnání stavu, ale to ještě zdaleka nebyl konec. Až jedenáctý setbol ukončil první set (34:32) a byly to opět domácí, kdo se radoval. Výborný volejbal pokračoval, podařilo se nám více zatlačit i servisem a sety jsme srovnaly na 1:1. Domácí nechtěly nic ponechat náhodě, a tak zbývající sety nastoupila do základu i zkušená, 190 cm vysoká L. Fabikovičová (č.8). Byl to její poslední zápas za domácí, odchází hrát na Slovensko, do mistrovské Senice. Spoluhráčkám v souboji s námi rozhodně pomohla - především servisem a samozřejně na síti. Vysokou volejbalovou úroveň měl zápas až do konce. Nebývalá vyrovnanost trvala až do koncovek (3. set 20:21, 4. set 21:21). Závěrečné míče ale břeclavské volejbalistky, na rozdíl od nás, sehrály výborně a to rozhodlo - vyhrály 3:1.

Co napsat na závěr? Zklamání z toho, že jsme nedokázaly dotáhnout druhé utkání do vítězného konce, bylo pochopitelně velké, body zůstaly v Břeclavi. Ale volejbal se hrál skutečně výborný, musel potěšit každého, kdo v břeclavské hale byl.