Ženy "A": Výhry v Šumperku aneb Jak se Martina naštvala

Zhruba po měsíčním půstu se volejbalové soutěže opět rozjely, no doslova se s nimi tento víkend roztrhl pytel. Jenom z našeho oddílu bylo „v akci“ sedm! družstev. Měla jsem problém sledovat kdo, kde, s kým, a hlavně jak! Začala samozřejmě i 2. liga a k prvním odvetám jsme v sobotu jely do Šumperku. Domácí volejbalistky v lize ještě vítězný pocit neokusily a zdá se, že jsou s „ligovým osudem“ smířené. Ale znáte to - když už o nic nejde a hraje se „v pohodě“, "jen pro radost",  tak překvapení může nastat na to tata. V sobotu v Šumperku se ale nekonalo, podle plánu jsme se bez ztráty setu vrátily domů.

TJ Šumperk – TJ Svitavy „A“ 0:3 (-23,-19,-23); 0:3 (-22,-14,-11); Vyjely jsme nakonec v počtu devíti hráček, ale ještě ve středu to vypadalo tak na sedm maximálně. Tři zranění, jedna služba v nemocnici, jeden povinný lyžařský kurz, … Asi to Hana v Anglii cítila, tak přijela. Chtěla nás „prý“ jen zkontrolovat, ale přece ji nenecháme „lelkovat“. Jakápak aklimatizace – dresy, tepláky a …šup na palubovku.

1. utkání: Začátek – jako po delší pauze - zmatky v obraně, trochu nejistota. První set jsme snad zkoušely samy sebe. Pěkné akce střídaly hrubé nevynucené chyby. Prohrávaly jsme a vypadalo to, „jako bychom“ trénovaly dotahování. Koncovku jsme zvládly dobře, zakončily jsme esem. Od 2. setu hrál hlavní „roli“ servis – na obou stranách. Začala K. Bláhová sérií pěti servisů. Vytvořené šestibodové vedení (8:2) jsme pak udržovaly až do konce setu.  Domácí na servisu hodně riskovaly, ale nedařil se jim, s výjimkou M. Strakové (č.12). Poslední set se hodně podobal prvnímu, nepřesných přítahů bylo až dost. Sledovala jsem s obavami, jestli P. Němečkové nezačnou na nahrávce hořet podrážky. Trochu jsme si hrály s ohněm, ale koncovku jsme zvládly.

2. utkání:  Po přestávce pomalejší rozjezd - vedly jsme 6:4, když se na podání postavila domácí Z.Křiklavá (č.7). Bez zábran solila jeden servis za druhým a když odešla, prohrávaly jsme 6:13! Studená sprcha nás rychle probrala, M. Fröhdeovou  to asi navíc pořádně vytočilo. Protože když se ona postavila na servis, prohrávaly jsme 8:16, když odešla, vedly jsme 19:16!!! Předváděla, jak má útočný servis vypadat. Vývoj setu otočila, od tohoto zvratu už domácí nekladly odpor do konce zápasu, jaksi se jejich volejbalová "chuť" vytratila.

Sestava: P. Němečková (N), K. Sezemská (B,S), K. Bláhová (B), K. Vykydalová (S,B), R. Odvárková (U), M. Fröhdeová (S), V. Svobodová (L); H. Pachovská (U), L. Šimková (N)

Fotky

Na zápase jeden z místních pořídil zdařilé fotografie. Kdo nemáte přístup na facebook, zde je odkaz:

K fotkám a autorovi

Tady došlo k nějakému omylu. Ten místní není fotograf, volejbalu nerozumí a ještě se parádně shodil popiskami k fotkám. A ha! Už jsem to pochopil. Odkaz na našem webu je pro zasmání. Tak to se povedlo ...