Ženy "A": Z cizí palubovky opět s prázdnou

Měla jsem v sobotu pocit, že skoro nic není, jak má být, tedy jak máme zaběhnuté. Především, a to je nejpodstatnější, chybělo celkem 5 hráček.  Začátek sezóny a už skoro jako "sedm statečných"? Zapomněly jsme doma některé dresy, "náš" mikrobus nedorazil, přesunovaly jsme se sice dvěma luxusními renaulty pro osm osob, ale případné "hromadné" pokecání se rušilo. Bylo jasné, že budeme muset hrát bez libera a konečně - ani na to pečení nebyly holky domluvené. Tak se ještě v pátek v noci postavila Renča Odvárková dobrovolně k plotně - ořechová bábovka byla fakt výborná!!!, ale všechno zachránit nedokázala. Tak - ze "zákulisí" to bohatě stačí, konečně o samotném volejbalu.

Sokol Křenovice - TJ Svitavy 3:1 (12,22,-24,16); 3:1 (18,19,-22,19);            1. utkání: Od začátku jsme tahaly za kratší konec, ale přece jen tahaly. Zlom nastal za stavu 11:15, kdy jsme domácím dovolily doslova se utrhnout - 11:23. Křenovická hrající trenérka J. Paulová (č.10) servírovala a my jsme kazily, nepřešly jsme přes síť - úplný výpadek. V druhém setu to vypadalo nadějněji, vedly jsme 15:13, ale následoval téměř stejný výpadek, jako v prvním setu - stav 15:20. Ačkoliv jsme v koncovce zabraly, na zvrat to nestačilo. Příchodem V. Svobodové (jindy libero) se výrazně zlepšila hra v obraně. Set jsme vybojovaly dobře sehranou koncovkou. Poslední díl tohoto utkání už byl zase podle stejného scénáře, jako první dva. Naprosto jsme zklamaly v útoku, vázla souhra nahrávaček s útočnicemi, pro domácí byla nebezpečná pouze K. Sezemská. Přesnou a hlavně stabilnější mušku na smeči jinak žádná nenašla. Sestava: R. Odvárková (L.Šimková) - N, M. Šařecová - U, K. Sezemská, K. Vykydalová - B, K. Bláhová, M. Frohdeová (V. Svobodová) - S.

2. utkání: K veselé přestávce bylo daleko, tak přišly ke slovu raději školní sešity a vysokoškolská skripta. Nicméně odhodlání vrátit v odvetě domácím porážku samozřejmě bylo veliké. Hrály jsme rozhodně líp v obraně, ale útočnou sílu ne a ne najít. Pro velezkušené křenovické volejbalistky, které ví, kam se postavit, mají jisté technické údery, předvídají, nebyl náš útok nebezpečný. V jednotlivých setech jsme začaly nepříznivý stav dotahovat vždy pozdě, domácí si koncovky s přehledem hlídaly. Zlepšení ve třetím setu, který jsme vyhrály, jsme v další hře neudržely, a tak se domácí radovaly z plného počtu bodů podruhé. Sestava: L. Šimková (R. Odvárková) - N, K. Sezemská, K. Vykydalová - B, K. Bláhová, M. Frohdeová (M. Šařecová) - S, V. Svobodová - U.