Ženy "A": Z Lanškrouna s prázdnou

Už jsem psala, že je tabulka "naší" 2. ligy od 4. do 9. místa pěkně našlapaná a tento stav stále trvá. Komu se třeba podaří úspěšně si "vyšlápnout" na někoho z čela tabulky (PR, F.M., LA), ten získává letos neocenitelné body. V sobotu v Lanškrouně se nám takové body urvat nepodařilo, i když boj to byl, jak se patří! No v jednom momentě dokonce i jak se nepatří (když to vypadalo na Renatino zranění)! Chyběly nám zraněná Jana (odvedla úctyhodnou práci v hledišti!) a omladina - Vendula (přijímačky) a Lucka (nemoc). Přijelo za námi celkem 22 skalních příznivců (Přiznávám, že jsem započítala i Mirindinu Adélku a Verčina Matýska!!!). Pomáhali, seč mohli, a věřte, když jste všichni poblíž, je to paráda!!!

TJ VK Lanškroun - TJ Svitavy 3:1 (23,21,-20,13); 3:2 (-21,17,21,-23,6);                          1. utkání: Začátek hodně vyrovnaný, do stavu 9:9 se dlouho bojovalo o každý bod. Nevynucenými chybami jsme však hned nato pustily domácí poprvé do výraznějšího vedení (9:13). Renata Jelínková si ale s bloky domácích poradila, srovnaly jsme (16:16) a dostaly se po zlepšeném příjmu do vedení (22:19!). Pro další vývoj utkání bylo podle mě hodně důležité, že jsme takto nadějné vedení v koncovce neudržely - dva "zabalené" útoky po sobě, chyba v obraně a bylo srovnáno (23:23).Poslední dva body domácím zajistila L. Gottwaldová (č.13) tvrdými smeči z hlavního kůlu. I ve druhém setu jsme ve střední části nechaly domácí odskočit o tři body, manko jsme smazaly jen s velkou námahou (18:18). V závěru jsme sice výborně bránily, ale nepřesné příjmy, po kterých jsme měly problém připravit si útok, a dvě esa domácích znamenaly opět set pro domácí. Ve třetím setu jsme naopak my získaly poprvé výrazný náskok 19:13 a to jsem věřila, že koncovka bude "klidná". Leč - ačkoliv jsme měly možnost útočit ve třech, vlastními chybami jsme šestibodový náskok ztratily. Že to bylo jako na houpačce, dokazuje koncovka - šňůrou šesti bodů jsme set dokončily my (25:19). Celý poslední set jsme tahaly za kratší konec, od začátku měly navrch domácí - v obraně i v útoku. Konečný stav na ukazateli (14:25) - není co dodat.

2. utkání: Hodně jsme zlepšily příjem. To byl základní předpoklad, aby "to" (= ve volejbale všechno) mohlo fungovat líp. Měly jsme pořád několik bodů navrch, útok se rozložil na více hráček, zablokovaly jsme. Výpadek před koncovkou (z 21:17 na 21:21). který jsme si zavinily samy doslova "vyhozenými" balóny, jsme horko, těžko napravovaly, ale podařilo se. Další dva sety jsme ztratily - domácí hráčky pokládaly míče s jistotou hned z útoků po prvních příjmech (L. Gottwaldová, M. Kristková), kdežto my jsme hodně často musely spoléhat na obranu a následný protiútok. Větší útočná jistota a rozložení útoku na více hráček ve čtvrtém setu nám dalo naději na tie-break, od začátku do konce jsme měly několik bodů navrch, hrály jsme dobře. Bohužel (pro nás!) do tie-breaku vlítly jako tajfun domácí, ne my. Ačkoliv jsme výborně přijímaly, v útoku jsme pohořely. Počáteční propad 0:5 už se zkorigovat nepodařilo, naopak domácí svůj náskok zvyšovaly. Tie-breakem prošly bez chyb, bez zaváhání.

Sestava: P. Němečková, K. Bláhová, R. Jelínková, K. Sezemská, K. Vykydalová, M. Fröhdeová, R. Odvárková, O. Pachovská, A. Bartošová, M. Šařecová - libero. Při absenci V. Svobodové se na post libera postavila (poprvé) Monča Šařecová a klobouk dolů. Aklimatizovala se velmi rychle a zaslouží si pochválit.