Zoikasovi aneb Řecko

Přátele volejbalu! Je třeba také obměnit rubriku s naší "zpovědnicí" a vystřídat osoby a obsazení za něco nového a neokoukaného. Název sice připomíná nějaký špatný seriál, ale opak bude pravdou. Zvu Vás s autorkou otázek Pavlínou Němečkovou, teda co to motám, Švihelovou na názory rodičů našich svěřenců. A kým začít? Samozřejmě se v článcích mnohokráte objevuje o nejdůležitější osobě na hřišti a tou je nahravač. Proto z našich Ďáblů začněme rodiči hráče Nikolase Zoikase alias Zoikiho. Odpovědi jsem tady měl doslova a do písmene za pár hodin, což jsem si zaznamenal jako ustavující rekord, který se bude těžko překonávat. Přeji pěkné počtení a nebojte se zeptat, článek může pokračovat.  

Ve vlastním rozhovoru Váš syn uvedl, že ho k volejbalu dovedla maminka. Proč padla volba právě na volejbal?

Máma: volejbal se mi vždy líbil, je to hra kolektivní a dá se hrát v každém věku a vlastně kdekoliv a s kýmkoliv.
Táta: Doma jsme se domluvili, aby Nikolas začal dělat nějaký sport a volejbal nám vyšel jako nejlepší ze Svitavských sportů.

Jste s touto volbou spokojeni?

Máma: Myslím si, že moje volba byla správná!
Táta: Jsem nadmíru spokojený!

Nikolas je členem kvalitního výběru chlapců – loňské výsledky to jistě dokazují a letošní jen potvrzují. Sledujete soutěže, kterých se syn účastní?

Máma: Samozřejmě, že sledujeme, obětujeme tomu i svůj volný čas.
Táta: Soutěž sleduji dost podrobně a když mi čas dovolí tak jsem jejich součástí, a samozřejmě jsem jako otec na syna hrdý, že se dostal tak daleko. Doufám, že jeho růst bude v soutěžích ještě větší.

Často je Vás vidět v hledišti při domácích zápasech i na MVL. Jak se Vám líbí atmosféra kolem volejbalového oddílu?

Máma: Atmosféra je úžasná jak při  domácích zápasech tak i na MVL, a často se stane, že mám pocit jako by se hrálo mistrovství světa, kolikrát nemůžu ani mluvit protože mám vykřičené hlasivky od fandění.
Táta: Divácká atmosféra je vždy perfektní, užívám si ji a to víc mě potěší,když se našim chlapcům daří.

Sportovali jste/sportujete? Případně jaký sport Vás baví?

Máma: Zatěžovat čtenáře tím, že jsem chodila za mlada do baletu nebudu, ale jinak dnes tíhnu k cykloturistice.
Táta: Kdysi dávno to ještě byla stará Střelnice jsem hrával na asfaltu, a to dokonce závodně házenou za TJ Svitavy, ale to už je tak dávno, že už si ani nepamatuji jak vypadá míč. A dnes jezdím na kole a občas se nechám porazit od našeho syna ve volejbale, když hraje proti vlastním rodičům.

Jaký je Nikolas, co se týče tréninku a volejbalu vůbec? Museli jste ho někdy „nutit“, aby chodil, měl tendence typu „mně se dneska nechce, já nikam nepůjdu“? Nebo je to spíše opačný typ, že volejbalu podřizuje vše (i třeba školu a domácí povinnosti)?

Máma: Tak přesně to u nás platí to druhé Nikolas má na prvním místě jen volejbal, nikdy jsem od něho neslyšela, že se mu nechce nebo nikam nepůjde, dokonce jde i na dva tréninky  za den, a škola ta je až někde vzadu. Nejradši by chodil do volejbalové školy a učení by si nechal jako koníček!
Táta: Jakmile jde u Nikolase o volejbal jde vše stranou.

Omezili jste někdy volejbal synovi za nějakou nepřístojnost nebo dokázali by jste něco takového udělat?

Máma: Ne
Táta: Nikdy - to by mi svědomí nedovolilo!

Jaký je pohled na trenéry a celkové dění ve volejbalovém oddíle Svitavy?

Máma: Trenéři? Beru je takový jací jsou, vždyť se mi starají o syna a myslím si že dobře, někdy mám pocit, že jsou součástí rodiny.
Táta: Svoji práci trenérů zvládají v dostatečné míře, tomu i odpovídají výsledky, které Nikolas dosahuje.

A jaké má Nikolas doma povinnosti (myšleno domácí práce)?

Máma: Nikolas, když je doma a to je velmi zřídka jak v týdnu, protože je na tréninku, tak o víkendu, protože je na zápase, tak vysává, uklízí si v pokoji, zalívá kytky, utírá prach a někdy mi pomáhá v kuchyni s vařením.
Táta: Pokud je doma tak pomáhá.

Okolo Nikolase se točí celkem dost hezkých děvčat. I zde to bude zcela „bez omezení“?
No co naděláme, vždycky jsme chtěli mít doma holku, někdy je jich doma trochu povíc,ale hold co se dá dělat, když se líbí holkám! (pozn.je hezkej po mamimce nebo snad po tatínkovi????)

Kam ve Svitavách rádi zajdete např. kde se dobře vaří a kde točí nejlepší pivo?

Máma: V zimě pod Hodiny a v létě k Ježkovi
Táta: V zimě pod Hodiny na Stadion a v létě k Ježkovi

Teď zde můžete cokoliv vzkázat naši (a zároveň i Vašim) čtenářům.

Máma: Všem čtenářům přejeme hlavně hezké počtení a aby byli věrní fandové volejbalu, je tam vždy úžasná atmosféra a člověk zde zapomene na své běžné starosti.

Otázky jednotlivců přímo na tělo.
Jiří Švihel:
Po skončení minulého kola ČP v Praze nechtěl Nikoušek pustit moji dceru Barboru z šatny s tím, že jí musí něco ukázat. Projevuje se takhle i doma nebo je to jenom reakce po sportovním vypětí.:-) 
Nevíme co jí mohl ukazovat, doufám, že v mezích slušnosti, a jinak jeho reakce po sportovním vypětí jsou pokaždé jiné. Vyřídíme si to s ním -:)

Elvis:
Řecká kuchyně provoněná gyrosem, tzazikama, musakou, olivovým olejem a samozřejmě Metaxou je zajisté zajímavá. Můžete přidat nějaký rodiný klenot z receptů řecké kuchyně?

Řeckou kuchyni doma samozřejmě vaříme a jestli chceš recept na rychlou večeři tak ti poradím: tzv. řecká urda - na pánvi rozehřejeme trochu másla a nasypeme červenou papriku, prohřejeme a nalijeme na talíře a na zbytku másla rozehřejeme tvaroh až se úplně roztaví, tak do něho dáme vajíčka 2 – 3, osolíme a mícháme tak dlouho až se vajíčka usmaží i s tvarohem. Hmotu, která vznikla rozdělíme do talířů ve kterých je máslo s paprikou a smícháme dohromady. Podáváme s pečivem teplé!! Je to výborné a rychlé.

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll