Zranění libera poznamenalo průběh zápasu

Na utkání do České Třebové jsme jeli pro tým mužů netradičně vlakem, což je v tomto případě výhodné, protože cesta trvá polovinu doby a hala je 200 metrů od nádraží.

Úvod prvního utkání nás zastihl v dobré formě a velmi pohodovou hrou jsme Třebovou v prvním setu porazili a nikdo si nepřipouštěl žádné možné problémy. Je nutno podotknout, že Třebová nastoupila v pozměněné sestavě proti podzimnímu utkání, chyběli smečař Chládek (zraněné koleno) a univerzál Němec, kteří nás v podzimních utkáních trápili nejvíce.

Situace se ale začala komplikovat na začátku druhého setu, kdy na střídačku dopajdal libero Jarda Ovad, který si při hře poranil tříslo. Během doby, kdy jsme pomáhali zraněnému, uvedeli ho do stabilizované polohy a vystřídali jej za Jakuba Bureše, ztratili hráči na hřišti koncentraci a rázem jsme prohrávali o dva body. Nějaký čas taky trvalo, než se Jakub Bureš na novém postu zahřál, a to doslova, protže měl ruce zmrzlé od ledu, který byl venku nakutat pro zchlazení zranění.

Shrnuto a podtrženo zranění spoluhráče nás rozhodilo tak, že jsme druhý set prohráli a ve třetím dostali doslova nařezáno 13:25. Za již beznadějného stavu 9:19 ve třetím setu vystřídal Marka Meluzína na nahrávce Václav Liška.

Začátek čtvrtého setu nám opět hrubě nevyšel a tak trenérovi během timeoutu lehce utekly nervy a použil k vyhecování družstva několik hlasitých vulgárních výrazů. To pomohlo a začali jsme hrát lépe. Před koncovkou čtvrtého setu jsme vedli 20:16 a soupeř reagoval time-outem. Po něm snížil ztrátu na 21:19 a timeout jsme brali my. Ten nepomohl, Třebová srovnala a vypadalo to na stejný kolaps jako před týdnem v tie-breaku druhého zápasu proti Kerharticím. Hráli jsme hrozně, ničily nás série našich vyvalených útoků, coach již téměř rezignoval, soupeř měl tři mečboly. Ve chvíli nejtěžší vytáhl z rukávu eso Václav Liška, když se jeho podání do pásky překulilo přes síť na soupeřovu polovinu.

Utkání bylo zachráněno a do tie-breaku jsme vlítli jako politi živou vodou. Strany se měnily za stavu 8:3 pro nás. Pak se už hrálo vyrovnaně a my stále drželi pěti až šestibodový náskok, nakonec jsme vyhráli 15:10, ale nikomu se do nějakého oslavného skákání nechtělo z důvodu velmi utrápeného výkonu.

Do druhého zápasu šel od začátku nahrávat Venca Liška a na libero Štěpán Ryšánek. Změnu na nahrávce udělal i soupeř a zkušeného Vydru nahradil Hrdina. Tomu se ale vůbec nedařilo a třebovští útočníci byli nuceni útočit z velmi nepřesných náhrávek. Z toho vyplynulo naše hladké vítězství 25:12 v prvním setu. V dalších dvou setech se sice Třebová zlepšila, Hrdinu vystřídal třetí nahrávač Kukla, ale celou dobu jsme měli psychicky navrch a nepřipustili žádné komplikace.

Celý druhý zápas s výjimkou taktických střídaní na servis (Marek Meluzín za Jakuba Pavlíka) odehráli komplet mladí hráči ročníků 87 - 90.

Poděkování patří svitavským fandům, kteří za námi v hojném počtu přicestovali a vytvořili nám ve třebovské hale domácí prostředí.

Sokol Česká Třebová B - TJ Svitavy 2:3 (-18, 21, 13, -26, -10), 0:3 (-12, -21, -19)

Sestava: Meluzín, Ryšánek, Jassa, Ehrenberger, Černý, Pavlík, L Ovad - Bureš, Doležal, Liška

Další zápas hrajeme tuto neděli od 13:00 v hale Na Střelnici proti Pardubicím. Zveme všechny fandy a připravujeme i kulturní program na vyplnění pauz mezi sety.