1. kolo ČP v obraze

Po úspěšném protlačení kvalifikací jsme se konečně podívaly taky my na 1. kolo Českého poháru. Jak na kvalifikaci, tak i teď se pořádalo v Hradci Králové, avšak pod vedením Sokol Malšovice. Bylo odehráno 22. – 23. 10. Bohužel však ne na hale, ale ve 2 tělocvičnách (Bezručova a Jiráskova) od sebe vzdálených asi 10 minut pěšky, tak proč nejet autem. :)
                                                           
Rozdělení skupiny C:

1. Malšovice
2. Pardubice
3. Vratislavice
4. Svitavy
5. Savo B
6. Střešovice
7. Savo A
8. Tábor

Vstávání v 6 hodin zrovna nebyl šálek našeho čaje, ale nedalo se nic dělat. Měly jsme pomocnou ruku od starších holek, Kikiny a Denči, tak jsme toho chtěly využít. Dojely jsme úspěšně do HK, ale tělocvična byla zatím ve hvězdách, jelikož Míša nervózně otáčela vytisknutou mapu a hledala správnou cestu. Ivetka za volantem nebyla taky zrovna v náladě, kdy by měla vysvětlovat člověku, že s tím nemá tak chaoticky manipulovat, když jede ve velkoměstě na křižovatce. No ale našly jsme to nakonec v pohodě a všechny 3 auta jsme zaparkovaly na parkovišti u tělocvičny.

SY: Střešovice – 0:2
I když na kvalifikaci jsme je v tie-breaku porazily, tady jsme se s nima nemohly nějak sehrát. I přes naši veškerou snahu se nám nepodařil uhrát ani set a tak jsme hned po první zápase se svěšenou hlavou odcházely do šaten. Ani nevím, kde byl nějaký zlom, prostě celkově hra nebyla ta, co jsme předváděly jindy.

SY: Vratislovice – 1:2
Po přejetí do druhé tělocvičny, kde bylo sice lepší světlo, ale nižší strop, lepší akustika, ale méně prostoru, jsme mohly vidět ještě zápas Pardubic proti Malšovicím, se kterýmy jsme měly hrát další 2 zápasy. Sice jsme si myslely, jak tyhlety holky porazíme, protože když jsme je viděly hrát na kvalifikaci, tak jsme si říkaly, co to má znamenat, ale vzápětí jsme to uviděly samy na živo. První set jsme rozjely podle nás, i když soupeřky se na nás pořád lepily. Byla to občas tahanice, ale v koncovce jsme měly jasno. Druhý set a bum, hned jsme prohrávaly. Uplně jsme přestaly hrát a soupeřky podcenily. Dotahování bylo těžké a tak nás za „odměnu“ čekal tie-break. Jenže v něm jsme na začátku zaspaly a ono když se hraje do 15, tak nemáte moc času na rozkoukání. Sice jsme v posledních chvilkách dotahovaly, ale nakonec nám to bylo houby platný…

SY: Malšovice – 1:2
Malšovice, pořadatelky a také horké kandidátky na první místo ve 3. osmičce. První set jsme se držely a tahaly o každý míč, ale nakonec se štěstí přiklonilo na stranu soupeřek. Druhý set ale úplně přestaly hrát a my si s němy pohrávaly jako s loutkami, až to málem jedna z děvčat neustála a rozbrečela se. Čekal nás tie-break. Byl to konečně pořádný volejbal na naší straně, konečně pořádná hra a hlavně chuť vyhrát. Avšak možná malé kapky slz pomohly soupeřkám a tak vyhrály 16:14. Ale po sečtení bodů jsme i při jednom setě daly soupeřkám 65 bodů, kdežto ony nám 63. Tak aspoň malá útěcha nakonec.

SY: Pardubice – 2:0
Tak jsme si přejely zpátky do první tělocvičny, kde na nás čekaly známé, ale pořád překvapující soupeřky z Pardubic. Naše soupeřky z KP, se kterýma se mimochodem utkáme 4. 12. na Riegrovce. Začátek se nám vydařil, servis na naší straně a už jsme to do nich praly. Sice občasné, ale jen malé výkyvy nás házely do stresu, ale zvládly jsme to a první set byl náš. Druhý set už byl jasnější a čistější. My jsme si také více věřily a po všech těch prohrách a tie-breacích, kde štěstí stálo na straně soupeřek, jsme konečně zazářily také my!

Sice nás měl čekat ještě jeden zápas a to proti Táboru, ale jelikož bychom ho hrály asi až v 8, půl 9 večer, tak po domluvě jsme si ho přesunuly na první zápas v neděli. Tak jsme si sbalily věci, naskočily do aut a rozjely se do našeho už známého intru, kde na nás čekaly dvoupokoje. Osprchovaly jsme se a šly do víru Tesca na večeři, menší i větší nákupy oblečení, dárků atd. a hlavně pro nejdůležitější, pro jídlo na neděli. Všichni jsme se vrátily celé do pokojů a hned jsme zalehly. (Vůbec si neumím představit, že bych si třeba povídala s kolegyní do 3 - 4 hodin ráno a narazila si kostrč, protože to bych se pak ráno ani nepohla.)

Ráno, všichni sraz u trenérů a řidičů na pokoji. Čaj nachystaný, snídaně na klíně a jak se baštilo. Po sbalení všech věcích a úklidu pokojů jsme odjely do první tělocvičny (Bezručova), kde jsme naštěstí už odehrály všechny 3 zápasy, proti Táboru, Savo A i Savo B.

SY: Tábor – 2:1
Tyto holky už jsme si pamatovaly z kvalifikace a věděly jsme, na co si dát pozor a co nás bude čekat. Nejhorším kamenem úrazu byla nahravačka, která nahrávala z výskoku (což nám dávala pěkně zabrat) a asi bych řekla i nejlepší hráčka celého družstva. První set jsme vyhrály, i když některé z nás měly ještě zalepené oči. Další set byla ale přehazovačka vedení a nakonec to padlo na soupeřky. Vlastně oba sety byly takové dost napínavé a plné volejbalu. A zase nás čekal náš oblíbený tie-break. Naštěstí se štěstí usmálo na nás a tak jsme se z výhry radovaly my.

SY: SAVO B – 2:1
Sice nás mělo čekat Savo A, ale zdržely se ve druhé tělocvičně. S námy tady čekalo Savo B, tak proč si to nepřehodit. Tak jsme nastoupily a začaly bojovat. První set byl takový rozjezd s neznámými. Sice jsme to neměly nejjednodušší, ale ustály jsme první set. Další byl skoro stejný, akorát nás pozlobila koncovka a tak nás čekal milý-nemilý tie-break (UŽ ZASE!!) Ale naštěstí jsme si už prohry asi nabažily dosti a tak jsme se loučily s „béčkem“ s úsměvem na rtech.

SY: SAVO A – 2:0
Řeknete si, že B musí být určitě horší, než A, ale tady tomu je úplně naopak. Savo A hrálo hůř než Savo B, sice měly větší ranařku, ale byla jim nakonec prd platná. Musím i říct, že lepší hra byla se Savo B. Hlavní ale je, že jsme vyhrály a mohly jet spokojené s celkovým 3. místem domů.

A celkové pořadí po 1. kole?
1. Malšovice
2. Střešovice
3. Svitavy
4. Vratislavice
5. Tábor
6. Pardubice
7. Savo B
8. Savo A

Takže do 2. osmičky se probojovaly Malšovice a Střešovice a k nám spadly Karlovy Vary a na druhém místě ZŠ Mikulovka Praha. Tak se máme zase na co těšit. Uvidíme, co budou zač a třeba budeme my příště na prvních dvou místech a tudíž se posuneme do 2. osmičky. No nic nezakřikněme a nechme se překvapit. Však další kolo náš už čeká 17. – 18. 12. v Táboře. Tak na nás aspoň trochu myslete, když jedeme tak daleko reprezentovat naše město a snad se nám podaří zahrát pěkný volejbal a porazíme zpátky celé a s pěkným umístěním. :)

Sestava: Vendula Tmejová, Tereza Baráková, Tereza Kissová, Barbora Šimková, Kristýna Šimková, Denisa Andrlíková, Veronika Hanušová, Barbora Smělá a Denisa Antošová

Denča

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll