25:1

V sobotu 3. října se na hřišti za Národním domem letos naposled hrál klučičí volejbal. Pořádali jsme čtvrté kolo KP mladších žáků, kterého se zúčastnila kromě našeho A a B týmu ještě družstva Pardubic a Lanškrouna.

Naše áčko letos pardubickému přeboru suverénně kraluje. V celé soutěži neprohráli žádný set a ani jeden soupeř mu nedokázal dát více jak 20 bodů v setu. A tak za minimálních zásahů trenérů postupně zlikvidovalo naše béčko, Lanškroun i Pardubice. Za zmínku stojí první set zápasu proti Lanškrounu. Na servis se postavil Mirek Odvárka a svou sérii skončil za stavu 23:0, když jeden z mála soupeřem vrácených míčů nezpracoval Číža. Celý set skončil rekordním výsledkem 25:1.

Při utkáních béčka to už bylo zajímavější. Náš mladší tým jasně prohrál s Pardubicemi a našim áčkem. Celý den vyvrcholil vyrovnaným zápasem s družstvem Lanškrouna, který se rozhodoval v tie-breaku. V něm za stavu 11:13 nastoupil na servis navrátilec Filip a dal čtyři podání po sobě (to u tohoto týmu nebývá příliš obvyklé) a za nadšeného řevu přihlížejících rodičů a příbuzných rozhodl utkání v náš prospěch.

Pro áčko podzimní část soutěže již skončila. Suverénně si zajistili postup do jarní finálové části, kde se dvě nejlepší družstva Pardubického kraje utkají se dvěma nejlepšími družstvy kraje Hradeckého o šampióna východních Čech. O druhé postupové místo se bude moci poprat naše béčko tuto sobotu v Pardubicích.