Jeden, který to nemohl vydržet!

Ne všechny naše články jsou veselé a optimismem končící. Já jsem nucen zkopírovat e-mail od jednoho z rodičů kluků, které trénuji a jež byl přítomen v Hradci Králové kvalifikaci Českého poháru.

Zdravím pane Kabelka,

Taky vás naštvala organizace Českého poháru? V podstatě si tam každý dělal, co chtěl. Zdevastovaná hala v Hradci Králové - palubovka kde si můžete loupat podlahu jako perník (klidně vytáhnete parkety z podlahy), povrch nezpůsobilý pro hraní.

Maratón zápasů bez přestávek, kde se nedodržel žádný termín zápasů dle rozpisu. Takže jste hráli 5 zápasů v rozmezí 11-19 hodiny. Přestávka na oběd žádná, viz. zápas s Pardubicemi. Rozhodčí totálně mimo, dle mého názoru už nevěděli, kde jim hlava stojí. Podle toho vypadalo i rozhodování. Otáčecí tabulky v zoufalém stavu vytrhané listy, takže jste v jeden okamžik sice vedli 10:8, ale na ukazateli bylo 9:8, protože bylo utržené číslo. Prostě zoufalé, zoufalé.

Ovšem nejvíc mě dojala družstva Komety Praha - to co si dovolili pražáci - neskutečný. Prohození družstva A za družstvo B jen kvůli jednodušší skupině se nedělá.To si pak každý může dělat co chce a taky to tak dopadlo. Neomluvitelný přístup trenéra Komety Praha B, kdy stál pod rozhodčím a ovlivňoval jeho rozhodnutí, jak co má pískat a až po ukončení prvního setu a po upozornění ze strany Svitav, že tam nemá co dělat, z něho vypadlo, že vlastně ani není trenér hrajícího družstva.

Prostě neskutečný bordel v organizaci a myslím, že by se měli funkcionáři zamyslet, kde pořádat tyto turnaje. Peníze, které požadují pořadatelé, neodpovídaly odvedené práci. Byla to degradace na pouhou honičku odehrát zápasy tak, aby mohli jet všichni ještě ten den domů. TJ Slávia shrábla prachy a měla jen jeden den práce - odfláknuté. Mně osobně se ten turnaj vůbec nelíbil, neustále huhlání v rozhlase nastupte družstva k zápasu. K poškození družstva Svitav jasně došlo.

Jinak kluci se potřebují sehrát je vidět, že někteří jsou na této akci poprvé, ale bude to dobré. Snad to v Českých Budějovicích bude lepší.

Martin Novák

Řekl bych, že to není

Řekl bych, že to není první výtka vůči pořadatelům ČP. Škoda, že tu není možnost, jakým způsobem jim ukázat, jak správně organizovat akce podobného rozsahu. Námitky typu, že na to nemáme zkušenosti jsou, vzhledem k tomu, že několikrát ročně hostíme reprezentaci,  naprosto irelevantní.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll