Kadetky: 1. zápas brnkačka, 2. tekly nervy

Hlásím se - Denča alias Pěnkava - s dalším komentářem. V sobotu 9.10. jsme se vydaly do Ústí nad Orlicí. Ještě den předtím jsme sháněly auta a hráčky, nakonec jsme jely jen v sedmi + 2 řidičky. Ráno nás trochu přepadla mlha, což řidička nepředpokládala, a tak jsme honem hledaly v autě čudlík na mlhovky (ne, Ivetka to nebyla!). Už v Lačnově jsme potkaly „staré známé“, tj. Šimkovi, kteří jeli do České Třebové - asi si prohlídnout nový terminál. Luďa poslal Barče hnedka SMS: „Řekni Ivetce, že pokud hledá pedál na plyn, tak je to ten pravý, co má pod nohama“. Ivetka se urazila (na 2 sekundy), že teda ví, kde je jaký pedál, že jí dělá problém pouze rozlišit vpravo a vlevo. No srandy bylo dost…  V Ústí jsme tělocvičnu našly poměrně rychle. U soudu jsme to šmikly – pravá 90°, pak kde nic, tu nic, zastavení před Spinningovým centrem, že se teda zeptáme. No nikoho nenapadlo, že stojíme před vchodem do tělocvičny!!! Na šatně cedulka, ale dál to tam bylo jako v bludišti.

Jiskra Ústí n/O. – TJ Svitavy 0:3 (-17,-20,-22); 2:3 (23,-24,20,-18,-8); 1. zápas: Při rozcvičce jsme si říkaly, že ty holky mají ránu, ale při zápase to ani tak moc nevypadalo. Nevím, jestli se bály, nebo co, ale všechny 3 sety jsme vyhrály. My jsme byly pěkně sehrané a opravdu nám to šlo. Zápas trval poměrně krátko, jen něco přes hodinku. Domluvily jsme 45 minut pauzu a „druhé kolo“ začalo. 2. zápas: Domácí se možná teprve teď rozehrály. Od začátku to do nás šily, nějak jsme se z toho nemohly vzpamatovat. Trochu zmatky, nervy, set patřil soupeřkám. Další jsme si vybojovaly, sice s odřenýma ušima, ale měly jsme ho. Dál to nebylo ale o nic lepší, spíš horší. Psychicky jsme se „sesypaly“ a prohrály třetí set. Za stavu 2:1 pro soupeřky jsme si prostě řekly, tohleto neprohrajeme, pojďme si zahrát - tu naši hru. Tak se taky stalo. A jak zhodnotila Ivetka, čtvrtý set jsme je sejmuly. Nastal okamžik, kdo z koho, tedy tie-break. Začínaly jsme podáním, strany se měnily za stavu 8:2 pro nás. Nakonec i díky chybám soupeřek jsme vyhrály. Sestava hráček: Kiki Prokopová, Anička Janoušková, Verča Hanušová, Barča Šimková, Barča Smělá, Vendy Tmejová, Denča Antošová Sestava trenérů a řidičů: Ivetka Špačková a paní Pekařová

Domů jsme odjížděly se dvěma výhrami. V tabulce se hřejeme na 1. místě, ale soutěž je opravdu teprve na začátku. Cestou krásně svítilo sluníčko, to se nám, panečku, jelo! Příští týden, v sobotu 16.10., hrajeme na domácí půdě, v tělocvičně na Riegrovce. Doufám, že se příjdete podívat a zafandit., soupeřky nám přijedou z Letohradu. Určitě bude co na dívání. Tak se budeme těšit.