Kadetky: Bramborové medaile z Pardubic

Hlásím se Vám všem jako nová zpravodajka do našeho volejbalového webu. Zatím se budu držet jen kadetek, ale kdo ví, třeba toho bude časem víc -  Denisa Antošová, alias PĚNKAVA. 

V sobotu 28. srpna jsme se vydali do našeho krajského města Pardubice na turnaj - XXV. ročník Memoriálu M. Čípy. Turnaj byl dohromady pro kadetky i juniorky, takže obavy, jak to zvládneme, když mezi sebou máme vlastně ještě žákyně (Vendy = píďalka a Šimi), jsme měly. Sraz v 7:05 a překvapivě - v 7:15 už jsme měli Svitavy za zády. Role taxikářů se ujali Ivetka a Lůďa. Provoz skoro nulový, fičeli jsme jako po dálnici. Jakmile ale Iveta zjistila, že jsme časově v předsthu, spletla si vlevo a vpravo (prý to dělá celé roky a dřív musela dokonce jezdit s mašlí na pravé ruce!!!) a hned jsme byli „kdesi“! Tělocvičnu jsme ale nakonec našli, dokonce i šatnu č.4. Jen jak jsme ze šatny vyšly, některé protihráčky si nemohly odpustit poznámku: „Co to je za malé holky? Takové malé děti?“. Je vidět, že nás má naše trenérka velice ráda. Zastala se nás a slušně, nahlas odpálila: „Malé, ale šikovné!“. Celkem 7 družstev, 2 hřiště – jedno tartanové – na takovém povrchu jsme měly premiéru. Většina hráček byla starší než my, ale to nám nevadilo. Přijely jsme si zahrát a rozehrát se na KP. Hrálo se na 2 hrané sety do 25, přičemž jsme začínaly od stavu 5:5. Rozhodnutí to bylo správné, neboť bychom tam byli všichni asi až do neděle. První zápas jsme hrály s Lanškrounem (0:2), pak jsme se posilnily na Chvaletice (1:1) a Pardubice A (0:2). Po pauze jsme se vrhly na Tuchlovice (1:1) a v zápětí na Malšovice (1:1). Naším posledním soupeřem byly Pardubice B (2:0), holky, proti kterým budeme hrát i v KP. Po tomto zápase, i když jsme vyhrály, jsme se smířily s 5. místem. Nějak se to ale ke konci zamíchalo a nakonec jsme získaly ty bramborové medaile a oslavovaly 4. místo. Ceny byly rozděleny a my jsme jely spokojeně domů s jablky, broskvemi, bonboniérou, oplatky, bonbony, ale hlavně s úsměvem. Nevím, jak hru hodnotili trenéři, ale já myslím, že naše hra nebyla špatná. Bylo vidět, že jsme se zase všechny o něco zlepšily. Akorát musíme ještě dopilovat naší psychiku, jelikož jsme se občas ve druhých setech nechaly rozhodit a zbytek hry jen tak dohrály. Ale podání, příjmy, bloky,.. byly dobré. I libero jsme si po druhé na zápase vyzkoušely (poprvé to bylo v naší oblíbené Hošťálkové, proti místním děvčatům). Domů jsme dorazili všichni v pohodě po šesté hodině. Turnaj byl vydařený ve všech směrech a příště se snad opět zúčastníme.

Pořadí: 1. Lanškroun, 2. Pardubice "A", 3. Malšovice, 4. TJ Svitavy, 5.Pardubice "B", 6. Tuchlovice, 7. Chvaletice.

Sestava: Barča Smělá, Verča Hanušová, Anička Janoušková, Barča Šimková, Kiki Prokopová, Vendy Tmejová, Denča Antošová. Trenéři, řidiči a pomocné síly: Ivetka Špačková, Luděk Šimek, paní Šimková.

Denča Antošová

 

Ilustrační fota:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll