Kadetky: Kvalifikace do extraligy je tady, držte palce!!!

Naše kadetky splnily vrchovatě cíle, které jsme jim před sezónou stanovili. Původně, protože jsme neměli moc přehled o úrovni 1. kadetské ligy, jsme řekli, že cílem bude ligu pro Svitavy udržet. A jak jsme se trochu všichni rozkoukali, cíl jsme "vylepšili" - budeme do 3. místa a v druhé části soutěže tak budeme hrát s výkonnostně lepšími družstvy. I to jsme splnili. Závěrečné boje byly sice na infarkt, ale zrodilo se obrovské překvapení - děvčata skončila na výborném 2. místě a  sezóna tak pro ně neskončila. Naopak zítra začne její další část - kvalifikace do extraligy.

Je to poprvé v historii svitavského volejbalu, kdy má naše družstvo možnost vybojovat nejvyšší celorepublikovou dlouhodobou soutěž - extraligu. Nemáme sice zkušenosti s extraligovými kvalifikacemi, zato máme chuť se o takovou soutěž sportovně poprat. V sobotu nás tak čeká v Rudolfově (v Českých Budějovicích) první část dvoukolové kvalifikace. S vítězkami české skupiny 1. ligy, kadetkami SK Hlincovka, sehrajeme dvě utkání. V případě výsledku 1:1 na zápasy rozhodne zlatý set. Druhou dvojici první části kvalifikace tvoří Štemberk a Bedřichov (Jihlava).Vítězky pak pojedou další týden na 2. část kvalifikace do Prahy, kde se potkají se dvěma sestupujícími týmy extraligy. Hrát se bude turnajovým způsobem každý s každým na 3 vítězné sety. Jen družstva na 1. a 2. místě celého turnaje do extraligy postoupí. Cesta je tedy ještě dlouhá a klikatá, ale co víte!?!?!? Když nám budete v sobotu všichni pořádně držet palce a holky za to na hřišti pořádně vezmou, kdo ví???

Do boje o extraligu vyrazí: Bára Šimková (B), Míša Urbánková (B), Tereza Kissová (S), Verča Andrlíková (S), Áďa Marvanová (S), Katka Rejmanová (S), Sára Benková (U), Nikča Haraštová (N, U), Míša Frantová (N, L).

Servis a povzbuzování přímo na místě budou zajišťovat: Iveta, Marcela, Mirek, Martina a Renata. Ostatní je na vás doma - fanděte, co to půjde!!!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll