Kadetky: Kvalifikace o postup do 1. ligy ve Zlíně v plném proudu

Jeden bod od postupu - na konci ale slzičky!!!  Po vítězství v krajském přeboru (bez jediné porážky) mají naše kadetky možnost vybojovat si účast v 1. lize. K tomu je ale zapotřebí zvládnout kvalifikaci - ze dvou skupin po pěti účastnících se budou radovat vždy jen první dvě družstva - hrací systém každý s každým na tři vítězné sety. Jedna skupina se hraje tuším v Děčíně, ta "naše" ve Zlíně u Bati. Soupeřkami nám jsou: domácí Zlín (sestupující z ligy), Nové Veselí, Uherské Hradiště a Junior Brno. V pátek jeden zápas, v sobotu dva a v neděli ten čtvrtý - poslední.

Odjezd v pátek ve 13:30 do nekonečna opakovala Iveta na čtvrtečním tréninku. Nedalo mi to a šla jsem se podívat. Tašky jako do Hošťálkové na deset dní, kufry v autech malinké - no jak tohle dopadne? Ale Luďkovi se, ani nevím jak, podařilo všechny bágly i děvčata do aut doslova nacpat. Zatrnulo mi, když se Iveta domlouvala s paní Tmejovou a Antošovou, kudy vlastně pojedou, kde budou mít přestávky a pod. Když ukazovala pravou rukou, říkala, že to bude na levé straně, když tvrdila, že odbočovat budou vpravo, mávala na dokreslení levou rukou. Rozdala mapky, upřesnila kóty, vyšrafovala vrstevnice - a vyjely. Patnáct ženských, no nazdar!!! Hráčky: Vendy Tmejová, Denča Antošová, Barča Šimková, Kikina Prokopová,Terezka Kissová, Barča Smělá, Míša urbánková, Sára Benková,Tereza Baráková, Verča Hanušová a Anička Janoušková!!! Jedenáct hráček, z toho pět jsou ještě žákyně(!!!). A realizační tým: Iuveta - šéftrenérka, Marcelka - asistentka a statistička, paní Tmejová a Antošová - fans klub, psycholožky, manažerky přepravy, zdravotnice, vedoucí stravování, ... To všechno mají na starost, jen nevím, jestli to ví. Tak držte všichni palce!!!

Nové Veselí - Svitavy 3:2 (18,12,-23,-22,9) - pátek 18:00; Začátek hrozný, hlásila Iveta. Holky přikovaný k palubovce, nervózní jak sáňky v létě, zelené jako sedmy, neschopné dělat cokoliv, natož hrát volejbal. Tak tento šok prý trval celé první dva sety. Skoro už smířené s úvodním propadákem se však děvčata ve třetím setu "zvedly" a začaly bojovat. Urvaly nejtěsnějším rozdílem koncovku 3. setu, i čtvrtý set a došlo na tie-break. Začátek vyrovnaný - stav 7:7, točilo se za stavu 8:7 pro soupeřky. A pak přišla nečekaně studená sprcha v podobě "nepříjmu" servisu. A to už všichni móóóc dobře známe - není příjem, nemůže být náhra, neútočí se = nejsou body. Do konce utkání tak naše děvčata dala pouze dva body, zato soupeřky nám jich nasázely osm. Škoda!!! Ale "křest" mají holky za sebou a před sebou ještě tři utkání. Tak se čiňte!!!

Svitavy - Zlín 3:2 (21,-16,-23,20,13) - sobota 9:00; Iveta s Marcelkou jsou prý úplně hotové, přemýšlejí, že si vezmou na celý týden dovolenou, aby se vzpamatovaly. Prý to bylo "šílené" drama, tentokrát však s dobrým koncem. Tak sláva!!!  No asi si to fakt užily všechny, protože další tie break ,konec 15:13, to jsou prostě volejbalové "lahůdky". Až budu vědět víc, napíšu. Od 13.00 hrajeme s Juniorem Brno, pak se snad  ozvou.

Svitavy - Jun. Brno 0:3 (-23,-8,-18) - sobota 13:00;  výsledek jsem našla ve VISu, bylo mi už divné, že se neozývají. Ani se nedivím. Byl to asi krušný zápas, předpokládám vyrovnaný a vlastně rozhodující. první set, pak se asi děvčata složila (2.set jen 8 bodů!). "Volejbalové mraky" se nad námi sice ve Zlíně pořádně stahují, ale konec ještě není. Proto držíme palce dál, až do konce!!!

Celý zbytek soboty se Ivetě s Marcelkou zdálo o lístečkách na postavení, střídáních, tajmech, záchodových procedurách (představte si, že když chtěla Marcelka = asistenka trenérky jít na záchod, musela to říct kapitánce a ta musela požádat rozhodčího o souhlas!!!), ...  Spočítané je, že když ráno Uh. Hradiště porazíme - jakkoliv!!!, postoupíme. No vlastně - ještě to nesmí Brno (mají už postup jistý) dát Zlínu. Ale snad aspoň v kadetkách a mladších kategoriích se tyto "obchody" nekonají. Kdo ví!!!

Svitavy - Uherské Hradiště 2:3 (16,-22,-25,16,-14) - neděle 11:00; Nevím, co napsat, protože oběma " velitelkám" se po zápase v telefonu klepal hlas a k slzičkám rozhodně neměly daleko. Dráma byla koncovka třetího setu (neuhrály jsme ji), pak se děvčata zvedla, s velkým bodovým rozdílem uhrála čtvrtý set a - zase tie-break - tento víkend už třetí!!! Zkrácený set byl od začátku vyrovnaný, přesto se pro nás vyvíjel celkem příznivě. Vedly jsme 11:10, 13:11, 14:13, konečný stav na ukazateli však byl 14:16 a znamenal definitivní konec nadějí - prohru 2:3.

Výsledky ostatních: Uherské Hradiště - Brno 0:3 (-15,-12,-21); Uherské Hradiště - Nové Veselí 2:3; Zlín - Uh. Hradiště 1:3; Brno N. Veselí 3:0; N. Veselí - Zlín 0:3;