Kadetky: První zápasy, první body, snad to vydrží

V červnu jsme byly ještě starší žákyně, ale o prázdninách jsme "zestárly" a šup, už jsou z nás kadetky (po staru mladší dorostenky). KP hraje celkem sedm družstev, systém je "polský", tedy vždycky dvě utkání po sobě. Chtěly bychom samozřejmě okupovat co nejvyšší příčku tabulky, tak si to představujeme my i trenérky - Iveta s Marcelou. O našem snažení vás všechny budu informovat po celou sezónu já - Denča Antošová alias Pěnkava - tak se těšte a čtěte!!!

VK Litomyšl - TJ Svitavy 1:3 (-20,-16,24,-12); 1:3 (-7,23,-20,-14);                                 První zápas = první vítězství  Zahájily jsme v Litomyšli v neděli 3.10. předehrávkou (z 23.10.). Snad taky poprvé jsme jely v plném počtu, tj. v 10 hráčkách. Jelikož jsme loni proti holkám z Litomyšle hrály ve starších žákyních, tak trochu jsme tušilly, co nás čeká. Ale 100% jisté jsme si nebyly. Jak jsme vešly na plochu, bylo to jasné, byly to ony - překvapení se nekonalo. Na tribunu přišlo pár fanoušků-rodičů, prarodičů, sourozenců a kamarádů z litomyšlské strany. Po prvních dvou setech, které jsme vyhrály, jsme se dohodly, že jelikož máme všechny velký hlad, tak tento set vyhrajeme a půjdeme doplnit kalorie. Samozřejmě - prohrály jsme ho. A tak jsme nastupovaly za stavu 2:1 hladové na 4 set. Ivetu je však třeba trochu šetřit - set jsme vybojovaly a zápas tím pádem skončil 3:1 pro nás. Hodně jsme se nasmály, vymyslely nové pokřiky (speciálně Terka Kissová), ale hlavně jsme si pořádně zahrály. Jinak si myslím, že pár zbytečných chyb jsme si udělaly samy a nechaly tak uhrát Litomyšl jeden set.

Druhý zápas, opět 3:1, docela se podobal tomu prvnímu. První set, to byla smršť, za necelých 15 minut  jsme ho měly "v kapse" (25:7). Další set jsme soupeřky asi trochu podcenily, proto uhrály set ony. Začaly jsme cítit únavu, tak jsme si řekly - ještě dva sety a dost! A taky se tak naštěstí stalo. Zase  hlavně naše chyby, ale taky pěkná hra. Domů jsme tedy odjížděly se dvěma výhrami, unavené, ale s výkonem spokojené. Bohužel s námi nemohl jet náš velice oblíbený Lůďa Šimek, který je po operaci a musí být v klidu. A tak nám alespoň držel pěsti z pohodlné sedačky, předpokládám, že u televize. Všechny mu přejeme, ať se brzy uzdraví!!! Za týden nás čeká překvapení - Ústí n/O. - tyto soupeřky opravdu neznáme!

Sestava: Terka Baráková, Barča Šimková, Vendy Tmejová, Kikina Prokopová, Dýdý Křivková, Terka Kissová, Anička Janoušková, Barča Směla, Verča Hanušová, Denča Antošová Sestava trénérů a řidičů: Iveta Špačková, paní Šimková