Mazlíci - rodiče Plevákovi

Nepřehlédnutelná dvojice rodičů pravidelně se účastnících veškerých zápasů kluků i mužů. Maminka s nejhezčími nehty ve Svitavách (taky se tím živí) a mírumilovný svalovec s pořádnou kérkou na paži a světlým kohoutem na hlavě (bodyguard Elvise, kamionář s velkou chutí jezdit jako šofér na zápasy mládeže). Tito lidé přinesli do volejbalu jako první pro soustředění peníze se slovy: "To je na lepší maso, aby se kluci pořádně najedli!" Dále zakoupili jen tak balón na hraní. A co je již tradicí na významných akcích - zavedli tzv. tanečníky (tancování dětí mezi sety na hrací ploše, u kterých i pospávající publikum znova ožije pozn.aut.).

Takže dneska jsou na pořadu Mazlíci!

Váš syn kdysi dávno začal hrát volejbal. Proč padla volba právě na volejbal?

Máma: Myslím, že mu s volbou pomohl bratránek alias Haťa.
Táta: Dan si vybral sám.

Jste s touto volbou spokojeni?

Máma: Samozřejmě.
Táta: Jasně.

Syn je členem kvalitního výběru chlapců ? Loňské výsledky to jistě dokazují a letošní jen potvrzují. Sledujete soutěže, které se syn účastní?

Máma: Rádi chodíme na zápasy, teda já tam přístup moc nemám, prý jsem moc hlučná :o( :o(.
Táta: Jasně, že sleduji, snažím se být stálým účastníkem.

Často je Vás vidět v hledišti při domácích zápasech i na MVL. Jak se Vám líbí atmosféra kolem volejbalového oddílu?

Máma: Samozřejmě nás tento sport pohltil, je to moc fajn sledovat, a hlavně se aktivně neúčastnit. Já bych si ublížila, a kdo by asi tak pomáhal Elvovi ve výčepu. Ale nálada kolem oddílu je perfektní. Strašně moc oceňuji nasazení trenérů, kteří se ve svých volnech snaží ze všech sil dát dohromady dobrý tým. I když asi vím, že s těma puberťákama to někdy nejde, ale smekám, trenérům se to daří.
Táta: Parta kolem svitavského volejbalu je skvělá, a pokud mi zaměstnání dovolí, rád se všech akcí účastním.

Sportovali jste/sportujete? Případně jaký sport Vás baví?

Máma: Jáá, jsem nějak moc nesportovala, jen když jsem byla donucena. Baví mě lyžovat, bruslit, sem tam zajdu na fit box, zumbu. Ale všeho moc škodí, já tomu sportu moc nedám. Řídím se heslem: Sportem k trvalé invaliditě.
Táta: Za mých mladých let jsem závodně proháněl prkénka zvané Ski a fotbálek za FC Lány. U TV mě baví všechny sporty.

Jaký je syn, co se týče tréninku a volejbalu vůbec? Museli jste ho někdy ?nutit?, aby chodil, měl tendence typu ?mně se dneska nechce, já nikam nepůjdu?? Nebo je to spíše opačný typ, že volejbalu podřizuje vše (i třeba školu a domácí povinnosti)?

Máma: Nutit ho na volej, to nemyslíte vážně?? Samozřejmě volejbalu podřizuje vše, v dnešní době i školu. Z toho jsem docela vytočená. Oba kluci byli vedeni k tomu, aby byli schopni se za všech okolností sami o sebe postarat. Vzhledem k našemu pracovnímu vytížení. Myslím, že se jim to daří.
Táta: Spíš se kvůli volejbalu vymlouvá na to, že nemůže dělat domácí práce a učit se do školy.

Omezili jste někdy volejbal synovi za nějakou nepřístojnost nebo dokázali by jste něco takového udělat?

Máma: ZATÍM, píši velkými písmeny, jsme mu volej neomezili, ale co není, může být. Dan je sice super kluk, ale jeho výsledky ve škole jsou totálně na bodě mrazu, což jako máma nebudu a nechci tolerovat. Pokud se nebude snažit, budu nucena mu volejbal, nejen omezit, ale i zakázat. Bohužel
Táta: Kvůli škole už mu to párkrát hrozilo a hrozí, ale trenéři mně to vždy úspěšně rozmluvili.

Jaký je pohled na trenéry a celkové dění ve volejbalovém oddíle Svitavy?

Máma: Trenéři jsou miláčci, perfektní lidi, jak jsem již výše psala, oddaní za všech okolností se věnovat klukům. Samozřejmě z tohoto důvodu nemají čas na svou vlastní rodinu, a právem se jejich protějšky rozčilují. Je to skvělý kolektiv, jsem za všechny moc ráda.
Táta: Každopádně klukům trenéři věnují maximum svého volného času, a je to parta skvělých lidí, které mám rád.

A jaké má syn doma povinnosti (myšleno domácí práce)?

Máma: Daniel musí makat, vynáší odpadky, uklízí myčku, venčí psy, uklízí si pokoj, i když to tak moc nevypadá a hlavně se snaží učit :o) :o) :o). Výsledky ale nevidíme.
Táta: Tak na to se zeptejte manželky, já jsem sám rád, že nějakou domácí práci nevyfasuji.

Jak to vypadá s děvčaty, co okolo něj točí?. I zde to bude zcela ?bez omezení??

Máma: Jo holky, tak to já opravdu nevím, to jde mimo mě. Když se ho zeptám na holku, tak mi odpoví, že nic. Chvílemi si myslím, že  . . . ., ale vlastně nééééé. Tuším na předposlední Hošťálkové roštěnku měl, koupil si překrááásnou mikinu, (teda já ji neviděla) když jsem chtěla, aby si ji vzal 1.9 do školy, bohužel nebyla. On ten vůl ji tam tý holce nechal. Ale to vlastně už všechno víte z vyprávění. 
Táta: Tak nějak to nestíhám registrovat.

Co prozradíte na svého zdárného synka z jeho soukromí?

Máma: Já ani nevím, koukám, že jsem toho na něj napsala až dost.
Táta: Je to lempl ve škole.

Kam ve Svitavách rádi zajdete např. kde se dobře vaří a kde točí nejlepší pivo?

Máma: Pivo nepiji, takže s tím neposloužím, ale na jídlo ráda zajdu ke Golemovi, dobrá obsluha, velké porce.
Táta: S Elviskem hrozně rád stavím ke Zvonku, také dobré pivko mají v lánské kuželkárně, kam si rád pravidelně zajdu, pokud jsem zrovna doma. 

Teď zde můžete cokoliv vzkázat naši (a zároveň i Vašim) čtenářům.

Máma: Navštěvujte netové stránky volejbalu, účastněte se zápasů, fanděte s námi. Já se prostě do volejbalu zamilovala, ale jen pasivně, nikdy ho hrát nebudu, co se ale týče všeho okolo, budu tam, vždy připravena a na značkách :o) :o). 
Táta: Chtěl bych vzkázat manželkám a partnerkám trenérů, ať jsou k nim shovívavý, vždyť ty kluci to nedělají kvůli sobě. Díky

Otázky jednotlivců přímo na tělo: 
Máma: Uf jsem ráda, že žádné.
Táta: ?

Mazlik si udělal "svačinku" !

Mazlik nejmladší s partnerkou tancují v hale mezi sety.

"Latina" - asi si všichni zažádáme o kondice ...

Mazlik jako vedoucí a šofér na turnaji v Kvasinách.

Mazlik při nákupu nového auta ...

Malování fixkou ...

Mazlici - Gábina a Roman na lavičce při utkání Městské ligy.

 

Zákaz sportu kvůli škole

Na amerických univerzitách probíhal rozsáhlý výzkum, který potvrdil, že hráči mají lepší studijní výsledky v sezóně, kdy pravidelně dvakrát denně trénují a o víkendech hrají, než mimo sezónu, kdy nesportují. Zdůvodněno je to tím, že během sezóny jsou nuceni si lépe plánovat svůj čas a vše kvalitně organizovat.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll