Mistrovství ČR žákyň - 1. kolo

Vrcholná akce sezóny 2012/2013 je tu. Naše žákyně se kvalifikovaly svým 2. místem v Krajském přeboru do 1. kola MČR žákyň. Tento víkend se utká celkem 30 družstev rozdělených do čtyř skupin o dvanáct postupových míst do hlavní části MČR pořádané za dva týdny v Brně.

Ještěrky (Lucka Dědková, Verča Hendrichová, Kačka Kociánová, Terka Motálková, Markéta Šrůtková, Verča Vondrová, Barča Mašlánová, Pája Polášková, Majda Špačková) vystužené Gazelkami (Sára Benková, Niky Haraštová) za podpory fanklubu TORPÉDA - části ml. žákyň (Aničky Fiedlerová a Loukotová, Kája Václavková) odjíždí zítra do Přerova, kde se postupně utkají s dalšími šesti celky o tři postupová místa do Brna.

13:30 TJ Svitavy - Přerovský volejbalový klub

Bude to těžké, tři týmy se v ČP umístily mnohem výše než my (7. Přerov, 12. Hlincovka, 14. Ostrava), KP Brno tradičně i s druhým týmem na vysoké úrovni, naprosto neznámý Uničov a Kroměříž hrající 1. ligu kadetek. Tak nám držte pěsti!

Průběžné výsledky budu hlásit v komentářích.

Pavlína

p.   družstvo utkání V P K sety míče body
1. rozpis druzstva Přerovský volejbalový klub Přerovský volejbalový klub 6 6 0 0 12:0 300:188 18

1. kolo
1 20.04. 09:00 Přerov - Uničov   2:0 (6,9)
2 20.04. 09:00 Kroměříž - KP Brno B   0:2 (-24,-21)
3 20.04. 10:30 Uničov - Svitavy   0:2 (-18,-18)
4 20.04. 10:30 Ostrava - Hlincovka   2:0 (18,20)
5 20.04. 12:00 Svitavy - Kroměříž   0:2 (-23,-8)
6 20.04. 12:00 KP Brno B - Ostrava   2:1 (-15,21,10)
7 20.04. 13:30 Kroměříž - Přerov   0:2 (-17,-16)
8 20.04. 13:30 Uničov - Hlincovka   0:2 (-13,-10)
9 20.04. 15:00 Ostrava - Svitavy   2:0 (23,12)
10 20.04. 15:00 Hlincovka - KP Brno B   2:0 (22,15)
11 20.04. 16:30 Přerov - Ostrava   2:0 (22,18)
12 20.04. 16:30 Uničov - Kroměříž   0:2 (-11,-18)
13 20.04. 18:00 Přerov - KP Brno B   2:0 (12,19)
14 20.04. 18:00 Svitavy - Hlincovka   0:2 (-22,-17)
  2. kolo
15 21.04. 09:00 Ostrava - Uničov   2:0 (12,14)
16 21.04. 09:00 Hlincovka - Přerov   0:2 (-15,-16)
17 21.04. 10:30 Kroměříž - Ostrava   0:2 (-9,-9)
18 21.04. 10:30 KP Brno B - Svitavy   0:2 (-19,-23)
19 21.04. 12:00 Hlincovka - Kroměříž   2:1 (12,-18,11)
20 21.04. 12:00 KP Brno B - Uničov   2:0 (21,19)
21 21.04. 13:30 Svitavy - Přerov   0:2 (-16,-22)

Je dobojováno. Turnaj ukázal, že můžeme hrát vyrovnanou partii i s nejlepšími týmy v ČR. Nemůžeme však zatím říct, že mezi ně patříme. K tomu nám chybí trochu více jistoty v základních úderech, větší míra soustředěnosti a disciplíny a hlavně nezměrná touha zvítězit, ať se utkání vyvíjí jakkoliv.

První utkání s nejslabším Uničovem jsme odehráli s Hary na nahrávce, Luckou na účku, Kačka a Hendri blokovaly, na smeči Terka s Vondrovkou. Neměli jsme větší problémy, soupeř dal v obou setech po 18 bodech, ačkoliv herní projev družstva nebyl dobrý. Držel nás servis, ale obrana v poli vázla neuvěřitelným způsobem. Holky byly nervózní... a většině to vydrželo celou sobotu.

Pak následovala dvě utkání, která se vyvíjela stejným způsobem, začínáme 0-8 (resp. 1-8), stahujeme, v koncovce se poděláme, vyhrává soupeř. Ve druhém setu opět příděl bodů ze servisu a už se nedokážeme zvednout.

Kroměříž bojovala v poli jako o život. Měla více chuti do hry. Tím byla lepší o parník. Naše strana má svázané ruce, buď moc chceme a nejde to, nebo naopak nechceme. Výchozí sestava: Hary (N), Šrůtek (U), Sára, Terka (S), Hendri, Kačka (B). Prostřídání do druhého setu nepomůže, naopak se hroutíme na příjmu. Velké zklamání z prohry.

Ostrava hrála ČP ve 2. osmičce, nikdy nedošlo k přímému souboji, ale hrát jsme je viděli, takže taktika byla jasná, postavit zeď na hlavní smečařku. Sára šla na účko :-), Hary (N), Hendri, Kačka (B), Vondry, Terka (S). Začátek strašný, opět to je na ručník, v hlavách holek se honí temné myšlenky, ale nádherně se zvedáme, výborně blokujeme, ale nemáme ulívky. Koncovka je soupeře a my se opět nedokážeme zvednout.

S Hlincovkou je to trochu jinak, tam je nutné ubránit hru středem, kde soupeř hrozí mnohem více než z kůlů. Holky při rozcvičování opět chytá strach. Blokuje Vondry s Kačkou, rozkaz nezapomínat blokovat i na středu plní Sára a Hary (S), Šrůtek (N) a Lucka (U) mají vyjezdit pole. Hraje se krásný set, koncovka opět pro soupeře. Ve druhém setu dochází pára, holky jsou rudé, viditelně unavený je i fanklub. Prostřídání nepomůže. Zdá se, že je hotovo.

Sobotní noc je raději bez komentáře. Volejbalově výborně zorganizováno, ubytování i snídaně však zklamání. Holky bydlí v krásných pokojích, musí však do půl čtvrté do rána poslouchat hity mládí mého manžela, které si pouští skupina hodující v restauraci bezprostředně sousedící s našimi pokoji... Na snídani za 50 Kč dostáváme každý dvě koblihy a čokoládový puding, kdo nejí sladké, má smůlu.

Čeká nás Brno, které má šanci stále postoupit. Zřejmě nás velmi podcení. Nastupuje Hary (N), Sára (U), Terka, Vondry (S), Kačka, Hendri (B). Protihráčky mají problémy na příjmu a naráží na naše výborné bloky. Ve druhém setu je drama, když nám soupeř vymaže pětibodový náskok získaný Šrůtkem na servisu. ALE MY KONEČNĚ vyhrajeme, soupeřky nám k tomu v rozhodujících momentech pomůžou vlastní chybou.

Tím se teoreticky dostáváme zpět do hry, ale v meziutkání získává Hlincovka potřebný bod za výhraný set s Kroměříží a postupující tři jsou jasní. Přerov zatím neprohrál ani set. Výborně podává, naše holky se snaží, ale soupeřky jsou prostě lepší, nás ničí vlastní chyby. Ve druhém setu Přerov pouští do hry holky z lavičky, chytáme šanci za pačesy, vybojujeme slibný náskok, který však na příjmu ztrácíme. Stav 22:22, Sára má nalito na hlavní kůl a pouští dělovku do lajny. Rozhodčí nejprve ukáže k nám, následně ukáže dotyk sítě a na Sáru a otáčí své rozhodnutí. Takže z eufórie po krásném míči je velké rozčarování, timeout (na zklidnění pro holky) už nemám, takže jen přihlížím, jak dostáváme přímý bod z podání. Prohráváme se ctí, Přerov slaví, zcela oprávněně - nejlepší tým turnaje.

Končíme na 6. místě, pravda, pokukovali jsme výše. Šance tam určitě byla, turnaje ČP nás dostatečně psychicky nezocelily. Tým je mladý, jádro zůstává, velký příslib pro příští sezónu.

Děkujeme všem zúčastněným za podporu, za hlídání dětí. Sezóna skončila, dáme si chvilku pauzu, kterou si jistě všichni zasloužíme :-)

Pár momentek z haly, kde bylo na focení málo světla:

Prerov

Podavame bojovny vykon,odchazime porazeni 2-0 (16,22),vyrovnana hra,srazi nas nedodrzovani pokynu. Ve 2.setu napinavy souboj bere do svych ruk rozhodci,kdy nepravem piska dotyk site Sare,ktera smeci rozbila palubovku. Jasna bodovka pro nas je pridelena souperi,holky to lame a nam nezbyva nez gratulovat k postupu bez jedine prohry souperkam.

Brno

Brno nas podcenuje,porazime 2-0. Oba sety mame mirne navrch. Ve druhem pak vedem diky stridajici Markete o 5. Souper vsak dorovnava. V koncovce uhrajeme dve bodovky blokem. Nastesti se nepodelame,vyborne zahrala Verca Hendri.

Hlincovka

Krasny 1.set,ale opet skolacka chyba v koncovce,blokarka si za oba sety 2x bouchla,holky ji vyborne branily. Opet nas srazi zbytecne chyby a mice zadarmo. Ve 2.setu nezvladneme zacatek. Pak holky odchazi psychicky i fyzicky.

Ostrava

opet zaciname bodovym pridelem na prijmu,nicmene stahneme na 23-24,krasne nality mi neskladame a souper nekompromisne tresta. Zacatek 2.setu zaridi Hary servisem na 4-0,prijem je temer bezchybny,dobre branime,ALE odchazi utok..a beztoho proste vyhrat nejde. 0-2. zapas volno,ceka nas vyborne podavajici souper s excelentni blokarkou.. Zamichame sestavou. Oba prohrane zapasy jsme prohraly hlavou,holky si neveri,nepomaha ani fanklub.

Ostrava

Kromeriz

Bohuzel,oba sety zaciname 0-8. V prvnim dotahneme na 21-22,ale 23-25. Ve druhem setu uz se nezvednem. Dobre blokujeme,ale horime na prijmu. Servis neni utok,ale zahajeni hry,soli to jen Katka. Mame pauzu. Hlincovka prohrala s Ostravou,kt.ted tece ve 3.setu s Brnem.Brno po velkem boji tesne udolalo Kromeriz.