Nebyly to soupeřky pro nás…

Dne 12.2 jsme odehrály předposlední zápas na domácí půdě, poslední zápas hrajeme 26. března proti Pardubicím, ale k nám zavítaly soupeřky z Litomyšle, proti kterým jsme hrály uplně první zápas, který zkončil 3:1 a 3:1 pro nás. Teď jsme buď mohly zopakovat výhru, nebo si připsat první prohry. Naštěstí jsme zopakovaly 2 výhry, kterými se můžeme pyšnit v tabulce. I když si myslím, že zrovna Litomyšl, která momentálně je v tabulce na posledním-7. místě, nejsou moc soupeřky pro nás, si aspoň mohly lépe vyzkoušet vyšší hru 3 starší žákyně, které jsme měly jako výpomoc vypůjčeny. Pan rozhodčí Kolařík nemohl přijet, a tak jsme pozvali toho nejlepšího rozhodčího, kterýho jsme mohly mít-Jiříka Kryštůfka.

1.zápas: SY-Litomyšl: 3:0 (25:13; 25:12; 25:13)
Začaly jsme v základní sestavě, vše se dařilo. Soupeřky vypadaly, jakoby ani v některé chvíli nevěděly, co na hřišti vůbec dělají. Ani když na ně trenér křičel, tak jim to moc nepomohl, ba naopak bych řekla, že je to ještě víc odradilo. Nás, všech 12 hráček, se za ten jeden zápas vystřídaly na hřišti, tak si každá z nás mohla vyzkoušet hrát proti takovému soupeřovi. Prakticky se nám dařilo vše, na co jsme sáhly. Podání, příjmy, náhry, smeče, bloky. Řekla bych, že ani nebylo žádné mínus, které by stálo za zmínku. Asi je pár mínusů, vždycky nějaké, apsoň malé jsou, ale myslím si, že u nás byly tak nepatrné, že ani za zmínku nestojí.

2.zápas: SY-Litomyšl: 3:0 (25:11; 25:12; 25:8)

Po 25-ti minutové pauze, ve které jsme si nacpaly břicha svačinami od maminek, jsme se pustily opět do boje. Celkově zápas dopadl ještě lépe, než ten první. Ale přece jen ve druhém setě se nás zezačátku soupeřky držely, dokonce vedly i o 2 body. Najednou jakoby se lekly a přestaly uplně hrát. Konečných bodů nám daly jen 12, tudiž to zas takový extra výkon litomyšlaček nebyl, avšak si myslím, že nám trochu nervy zapracovaly. Jinak se oproti prvnímu zápasu vůbec nic nezměnilo. Vlastně ano, fandit přišla ke Kikině Prokopové (zdravotní problémy) i Terezka Baráková, která kvůli zranému kotníku se ještě neobjeví na 2 zápasech. Doufáme, že se nám dají holky brzo do kupy, jelikož jejich síly se na hřišti těžko zastupují, ale když nemáme na vybranou, tak se musíme rvát i bez nich.

Sestava hráček:
Barča Smělá, Verča Hanušová, Barča Šimková, Terka Kissová, Didi Křivková, Vendy Tmejová, Sára Benková, Míša Urbánková, Míša Frantová, Anička Janoušková, Denča Antošová

Foto: Kikina Prokopová, Terezka Baráková

Denča

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll