Průběžné zpravodajství z Českého poháru žáků a žákyň!!!

Tento víkend se odehrálo 1. kolo ČP starších žáků. Svitavští kluci odjeli do Českých Budějovic, kde se prali o postup ze skupiny B do skupiny nejlepších v republice.

 

 

Svitavské Gazelky se vydaly do Frýdku Místku na druhé kolo ČP, které je pro některé týmy konečné. Naše hráčky se pokusily dostat na postupové příčky zajišťující účast i v dalším kole ČP. Informace o 1. kole naleznete zde.

 

České Budějovice 9:00:

Vstávat a odjíždět ve 4:15 se asi nikomu 2x nechce, ale když je venku mínus 15°C tak je to hned pohoda. První zádrhel byly zamrzlé boční dveře. Naši hráči si po ránu zkusili opičí dráhu s nastupováním kufrem a jelo se. Všichni spali jako medvědi! A já si to fičel, jak to šlo. Nejhůře je u nás, pak je cesta celkem obstojná.

Po kávičce v Budějkách, kde jsme byli za 2:50, našel Elvisův talent tělocvičnu jako vždycky bez mapy. Přirozený talent! Tělárna je čistá, zázemí v pohodě. Jen na servis je 1 metr místa! Zatím je 15 minut před začátkem, nejsou rozhodčí, natož zapisovatelé!

 

9:11 8:0 vedeme nad Ústím - Zoiki Conan Ničitel!

9:24 Svitavy - Ústí nad Orlicí 25:12!

9:37 Z 0:4 udělal Mirďas Demolition Mann 9:4! Teď 13:7!

9:53 Celkem smeták! Středem hra jako víno! Střídající Klikoun Jedlu je naprostá SMRT pro střeďáky a taky do kůlů, už soupeř nemůže hrát diagonálu. No jako JÁ!

 

10:50 Zdálo se mně jejich nástup a rozhodování "namistrované" a pak nepozná, že Terka hrál příjem bagrem nad zemí a balón se země ani náhodou nedotkl. Nahrávač na druhé straně se nohama po pás sklouzl pod sítí k nám a prý neomezil hru. Asi pravidlo z hokeje nebo nějaké nové hry Chyť, jak můžeš! Zkrátka nás ještě budou čekat horké chvilky. A to mě znáte - já nejsem v žádném případě impulzivní a vše řeším s klidnou hlavou. JEŠTĚ JEDNOU A SUNDÁM HO DOLŮ!!!

 

11:50 Nějak na mě při této delši pauze skáče nervozita. Nevím, kdo to vymyslel, ale my jsme spěchali na první zápas jak telata a teď dva zapasy stojime. Vůbec už všichni, co to mají nejdál, hrali (kromě domacích) hned na zacatku. Beskydy 330km, Usti n.Orl. 220 a my 211km. Asi by to dalo práci vymyslet pro vzdálená družstva zápasy druhé vlny.
Tak k té nervozitě. Nejlepší lék na ni je jidlo! Zašel jsem si do auta pro něco k snědku, protože 4 proložené rohlajzy se sušenym chorizem padly hned po příjezdu. Auto jsem dal do stínu, aby se na sluníčku přes den moc neohřívalo. V kufru je krabice s řízečky a karbenátky. Taky když jsem je včera dělal, tak to u nás vonělo jako na vesnici před svatbou. Nasmazil jsem vic pro Meldu, nebot nebude mit cas se radne po volejbalech v Chrudimi najist. Jemu 7ks a me 8ks - jsem vedouci! Okurky jsou ze Znojma, ale baba do toho dala kopru jako kdyz... A jeste jsou mekke jako ... Zrovna budem proti Znojmu hrat. Za to jim to ted zaridime! Za krupave a palive okurky a ne rozvarenky v kyseline na machani karoseriji ve Skodovce!

12:55 Svitavy - Znojmo 27:25. Vedli jsme 15:7! a soupeř měl setbol!

13:05 25:20 druhý set! Bylo to vyrovnané, ale řekl jsem MLÁTIT tak MLÁTILI! Vítězíme ve druhém zápase 2:0.

 14:16 Nálada je dobrá! Zatim to ods..la pouze jedna zářivka v naší šatně! Ceka nas Hradec. Za lonsky rok máme co oplacet! Na ucko jde Trautas, tak ocekavam poradnou radovacku po kazdem bodu.

14:55 Třetí zápas vyhraný! SY - HRADEC 2:0

16:40

Trochu slevujeme z kvality, kterou umime. Vzdy nam vyjde zapnuti na konci setu na plnej kotel. V hale je hrozne. Sviti slunicko primo do cuni. Vzduch uz neni vubec zadny. Terka si nenechal utect posledni skakane podani, i kdyz je na rozbeh asi 80cm! Dal a ukoncil zapas. Pritah hrajeme casto ve dvou: Mirdas a Terka. Piskala nas poprve zena a pry se ji libime. Tedy nejvic Zoiki! Prijmula pozvani na kavicku z automatu, kde jsme si ji platili kazdy zvlast. Snad nas bude jeste piskat...
Chlapi a baby prohrali oba zapasy a tak si myslim, ze to tady drzime jen samotni!
Cekaji nas Beskydy. Bude to tezsi nez doposud, ale trpelivost prinese ruze! Verime, ze Vam ten puget privezem!
A jak  to asi masti nase devcatka? Ze je na 400km zdravime a posilame velkou pusu kazde, ktera bojuje!

Čtvrté vítězství a zase 2:0 - Svitavy:Beskydy 2:0!!! 1. set 25:17 - excelentní začátek a super palba na konec, ve 2. setu vítězíme 25:15!

18:45 Svitavy - Vysočina 25:22 a 25:18! Jsme tam! NAZDAAAAR !!!!!

10:55 Hraje se vyrovnaný zápas. Budějice "B" nekladou odpor, ale kupíme hromadu nevynucených chyb. Už i ostatní trenéři se nám vyšklebují, že se taky umíme přizpůsobit. No, musíme to tady s Melisem vydržet!

11:20 SY - Budějky 2:0 (25:21 a 25:19) i nam vazmozno pajti damoj v mieste!


Frýdek Místek 8:45

Děvčata odjížděla na turnaj již včera, cesta trvala panu Tmejovi a Jirkovi necelé tři hodiny. Ráno po přesunu z hotelu do tělocvičny proběhla snídaně formou švédských stolů, holky nafasovaly i kupu mandarinek :-) Právě se rozcvičují k jednomu z klíčových utkání a to proti Ostravě A, která se v minulém kole po překvapivém vítězství dostala na poslední chvíli před nás na postup zajišťující 4. místo. Holky ve žlutém důkladně provádějí atletickou ABC, trenér a Arnošt ve žlutém hecují a okukují protihráčky.

Sestava: Andrlíková Verča, Benková Sára, Frantová Míša, Haraštová Nikola, Kissová Tereza, Křivková Diana, Urbánková Míša, Tmejová Vendula.

9:43 Bohužel, první zápas nevyšel. Svitavy - Ostrava A 0:2 (-11,-19). Nejde nám příjem a děláme školácké chyby

12:20 Ve druhém zápase se výkon i hra jednoznačně lepší. V prvním setu trápíme Moravskou Třebovou, která minulé kolo hrála v první osmičce ČP, ale na výhru to stále nestačilo. Svitavy - Moravská Třebová 0:2.

 14:55 Zlepšený výkon se promítá do výsledu. Svitavy - Ostrava "B" 2:0. Lepšíme se na útoku. Ustálíme se v sestavě s Vendy na náhře, Sárou a Míšou na bloku, Verčou na účku, Terezou a Didi na smeči, pravidelně do hry zasahují Niky i Míša, jsou výraznou posilou pro přihrávku, která nám jinak dělá stále potíže.

 16:40 Vedeme 7:0 a 10:2, ale naše nevyrovnané výkony nás opět posílají do sklopených hlav a prohry 0:2 s domácím celkem. Svitavy - FM 0:2. A zase je to hlavně o příjmu.

Dobrá zpráva, ještě "žijeme", Ostrava A prohrává s Olomoucí!

 18:50 Hurá, porážíme dalšího soupeře: Svitavy - Uherské Hradiště 2:1, v tie-breaku s šestkou! Získáváme tak další důležité body. Dnes nás čeká už jen večeře. Zítra bitva s Olomoucí a Zlínem. Držte nám pěsti! Gratulace klukům k postupu do první osmy! (jejich pozdrav evidentně zafungoval).

 

8:30 Dnes začínáme hned od devíti se Zlínem, který v prvním kole obsadil 7. místo a ve vzájemném zápase jsme vyhráli 2:0 (13,17). Řeklo by se, že jde o dobrý zápas na rozehrání, což o to, to by byl, ale ten druhý a předpokládáme, že rozhodující je na programu až po obědě - ve 12,30 proti Olomouci... Mezi zápasy tak bude čas vše spočítat. Naše vítězství nad Uherským Hradištěm vzbudilo pozdvižení na tradiční schůzce trenérů :-)

10:50 Nedočkavcům se omlouvám, byla jsem na vánočních trzích na městě :-) 

Jirka poslal tabulku před začátkem nedělních bojů. Nad Zlínem holky vyhrály 2:0 - povinnost splněna, výkon dostačující, zápas odtáhla nejzkušenější hráčka - Vendy.

Pokud chceme pomýšlet na pokračování v soutěži, musíme za sebou nechat družstva Ostravy "A" a Olomouce. Olomouc v 1. kole skončila těsně za námi, Ostrava "A" těsně před námi. Při rovnosti bodů dvou nebo více družstev rozhodne o konečném pořadí lepší umístění v posledním turnaji (kole ČP). Po naší výhře nad Zlínem mame shodně tři výhry. Nejhorší los má Ostrava "A", neměla by vyhrát, ale takto to bylo i v minulém kole, kdy zázračně porazila výborně hrající NovýJičín. No, uvidíme!!! Měl by to být přímý souboj nás a Olomouce.

12:15 Začínáme hrát s Olomoucí. Mezitím Ostrava A prohrála s Uherským Hradištěm, s Frýdkem hraje až po nás. V prvním setu vedeme 24:21, ale trestuhodně o něj přicházíme. Vyhráváme však ten druhý! A jdeme na to. Tie-break. Nervy drásající boj končí stavem 26:24!!! pro soupeřky. Bohužel, postup do dalšího kola je ztracen. Holky ale hrály dobře, koncovka už byla o štěstí, mrzí ten první set. Jedeme domů, výsledek Ostravy A už není podstatný.

Konec zpravodajství z Frýdku Místku.

Poznámka pod čarou - v závěrečném utkání podlehli domácí z Frýdku týmu Ostrava "A". Vítězný celek tak v pořadí přeskočí Olomouc a nás. Zajistil si tak postup do další fáze ČP spoleně s ostatními postupujícími z této osmičky, kterými jsou Moravská Třebová, Uherské Hradiště, Frýdek Místek.... aspoň to holky nemusí tolik mrzet.

Palec nahoru

Ja to bezva čtení, a to jak Elvisův osobitý sloh a styl, tak především obsah!!! Blahopřeji všem aktérům, hráčům i trenérům.

Kluciííí, to je paráda,

Klucíííí, to je paráda, gratulujeme všichni , tj. já, Katka, Radovan. I Mášenka je z Vás "na větvi"!!! I na dálku vidím, jak se Elvis naparuje. A co ta rozhodčí? Ještě se jí líbíte???

Jirko, Arnošte a děvčata! Zítra máme budík natažený na sedmou, abychom od 8:00 mohli držet palce a na dálku povzbuzovat. I Mášenka se chystá, tak zabojujte!!! A příjem Vám zítra určitě půjde, cítím to v kostech!

 

Potlesk

Kdybych mohl stát, tleskám Vám ve stoje. Dobrá práce hoši! ;-)

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll