Report z kempu Volejbalové akademie

Individuální ocenění míří i do Svitav!!! Již 30. kemp Volejbalové akademie odstartoval ve čtvrtek v Luhačovicích, tentokrát na téma útok a nahrávka v nestandardních podmínkách. Odborným garantem je tradičně Zdeněk Haník, dále se zde nahrávačkám věnuje Aleš Novák, o fyzickou připravenost se pak stará Michaela Pachmanová....A kempu se účastní i naše hráčky, předvánoční shon domova opustily Anička Fiedlerová, Majda Krejčí a Filipa Štulpová. A holky pro náš web popisují průběh akce.

Pro nezasvěcené sděluji, že kempu se účastní přes 80 hráčů a hráček ve věku 12-16 let, kteří jsou výkonnostně (případně dle věku) rozřazeni na dvě části. Ty se střídají na ploše haly (tři kurty). Pokud netrénují v hale, dělí se dále na dvě půlky, přičemž jedna pracuje na svém těle (a to doslova v rámci zpevňování a posilovacích cvičeních) a druhá "si hraje" a pracuje všeobecně. Anička již patří do zkušenější poloviny a trénuje tak po boku extraligových (i reprezentačních) hvězd ve své kategorii, Majda a Filča jsou mezi mladšími účastníky. Filča pak v rámci svého postu na míčích trénuje odděleně s nahrávačkami, zatím co Majda s Aničkou pilují svůj útok.

Pátek 18.12., píše Anička:

Od osmi byla snídaně, takže jsme vstaly v 7:50 a šly se v pyžamu najíst. V devět byla rozcvička, na které jsme tancovali a běhali. Pak jsme se jako vždycky rozdělili na dvě skupiny. Filča a Majda začinají každý den v hale na herní činnosti a já chodím do posilky a na hry. V hale se učila střelba, na hrách jsme hráli "branball" a na posilování u Míší jsme se soustředili na dýchání do břicha a zpevňování středu těla a potom jsme měli kruhový trénink. Konečně oběd!

Odpoledne jsem byla natáčet video na rozbor, holky ho natáčely už včera. Potom jsme se opět rozdělili na dvě poloviny a holky šly hrát turnaj v trojkách a já zase začala posilovnou a hrama. Filďa se svým týmem prohrála jen jeden zápas, tak snad budou první. Konečně večeře! K večeři byl steak s těstovinama.

Já jsem šla potom na rozbor, pan Hanik mi konečně opravil moji ruku, ale pochválil mě za nohy a načasování střelby (jediná z těch starších jsem šla dvojkrok). Holky byly má rozboru už včera, Majdě opravil druhej krok (chodí ho přes špičku) jinak má prý skvělou techniku a pan Haník moc pozdravuje Jirku. Filďa má prý déle podržet balón v rukách a hrát v konci víc palcem.

 

Volejbalová akademie má své stránky na facebooku, kam jsou pravidelně přidávány fotky - odkaz.

Fotky převzaté z alba 30. kemp Luhačovice zima 2015 Volejbalové akademie:

 

Kemp je u našich hráček (ale i hráčů) oblíbený, před rokem v Luhačovicích "dřely" Míša Bolcárová, Anička Vrabcová a Fiedlerová, v minulosti pak kemp absolvovaly další hráčky: Anička Loukotová, Markéta Šrůtková....Katka Sezemská, Mirka Kavalírová a Pavlína Němečková :-) z kluků pak Martin Novák, Mirek Odvárka.

 

DOPLNĚNÍ PROGRAMU A INFORMACÍ PO SKONČENÍ KEMPU OD MAJDY KREJČÍ:

Na volejbalovém kempu byl hlavním trenérem Zdeněk Haník, který vedl trénink pro útočníky. Každé hřiště mělo dále svého trenéra. Na 1. hřišti byl Aleš Novák, který trenoval nahrávačky. Na 2. byl Dan Kasan a na 3. byl Aleš Broulík. Rozcvičky a tance na rozehřátí vymýšlela Petra Netrvalová. Hry měla na starost Kateřina Kasanová. Na kondici byla Michaela Pachmanová.

V sobotu, místo tréninku se konal turnaj "šestek". Filda Štulpová a já jsme se umístili na 2. místě mezi mladšími účastníky. Filda Štulpová hrála i za starší a byly na 5. místě. Anička Fiedlerová se umístila na místě 6. místě ve starších. Na konci kempu všichni trenéři ocenili někoho z účastníků. Od Míši Pachmanové dostala osobní cenu (tričko) Filda Štulpová a to za spolupráci, píli a šikovnost.

 

z historie

Doplním, že úplně prvním účastníkem kempu Volejbalové akademie byl z hráčů Štěpán Ryšánek. Bylo to v roce 2003 a tenkrát ještě neměly kempy stálé místo v Luhačovicích, tento se konal v Rychnově nad Kněžnou.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll