Sobotní spanilou jízdu přibrzdily soupeřky z Polska a Slovenska

Na víkendový turnaj ve Frýdku Místku jsme se všichni těšili a byli připraveni na ty nejlepší týmy. Odjezd jsme jako obvykle měli od Pojišťovny, kde jsme všechny naskákaly do aut a společně s Jirkou a Romanem jeli směr Frýdek Místek. Vyrazili jsme už v pátek, abychom nemuseli brzo ráno v sobotu vstávat a tak jsme se na první zápasy vyspali ve škole.

První soupeř, co nás čekal, byl Prostějov, který vyhrál 2:0. V 1. setu jsme se ještě tak nějak rozkoukávali a ve 2. už jsme hráli líp, ale nestačilo to.
Druhý zápas jsme hráli proti Ostravě, na kterou jsme se trochu báli, když jsme viděli tu jejich výšku.. Ale my se nebáli a šli do nich. Zápas dopadl 2:0.

Jako třetí nás čekal Frýdek Místek „B“, kde jsme si jako minule spíše zapodávali a konec zápasu 2:0 pro nás. Skončili jsme tedy druhé, ale do teď o nic nešlo. Když jsme zjistili, koho máme všechno v semifinálové skupině, tak jsme se trochu začali bát. Nejvíce nás zarazil Bílovec a Přerov, se kterými jsme hráli na turnaji ve Svitavách.

První zápas v této skupině byl s Přerovem. První set jsme vyhráli, ale ve druhém jsme v koncovce začali dělat chyby, takže ho vyhrál Přerov. V tiebreaku jsme je nenechali vyhrát a tak si připisujeme další vítězství. Druhý soupeř byl Olomouc „B“, který byl celkem jednoduchý, a tak vyhráváme 2:0.

Třetí zápas byl s Bílovcem. První set vyhráváme celkem bez chyb. Druhý set už byl těžší, protože se Bílovec nedal a tak to do nás solil. My jim to vybírali ale i tak došlo k tiebreaku. My jsme věděli, že tiebreaky neprohráváme :D , tak jsme byli v klidu. Nakonec, po těžkém a jako posledním zápase v sobotu vyhráváme 2:1.

Po zápase jsme měli všechny velký hlad a tak jsme se rychle vysprchovali a šli se do jídelny najíst. Paní kuchařky nám uvařili rizoto, které bylo hned z talířů pryč. Jelikož jsme všechny byly unavené a těšili se na boj o 1. až 4. místo, tak jsme spát s radostí.

V neděli nás čekal zápas s děvčaty z Polska o postup do finále, které jsme prohráli 2:0. Na obranu nás, ty holky byly starší jak my, možná rokama kadetky. Už nám zbýval poslední soupeř - Slovenky. První set jsme vyhráli. Ten druhý už ne. Sice jsme vedli, ale za stavu 21:23 jsme nedali podání a nevzali příjem. V tiebreaku jsme začali špatně, protože jsme měli problém s příjmem. Sice jsme skóre stáhli na 7:7, ale i tak jsme to prohráli.

Když jsme skončili tak nám to bylo všem líto, že nejsme na stupni vítězů, ale i tak je to krásný. Takže jsme nakonec skončily čtvrté a Kačka byla vyhlášena za nejlepší hráčku našeho družstva v tomto turnaji.

Sice jsme domů přijely unavené, ale i tak jsme si to všechny užily.

Markéta Šrůtková

Pohled trenéra

Turnaj ve Frýdku-Místku se opravdu povedl. Nebýt dvou koncovek v již "vyhraných" setech, mohl náš výsledek být ještě o něco lepší. Ověřili jsme si, že můžeme hrát vyrovnané zápasy i s těmi nejlepšími družstvy v kategorii st. žaček. Stále je však co zlepšovat. Zejména přihrávku plachtícího servisu, která nám dělá velké problémy. Chválím všechny Ještěrky (+ jedno Torpédo) za vzornou reprezentaci, děkuji za pěkný víkend ve F-M a těším se na další, tentokrát již mistrovská utkání.