Stanice Bílovec - vystupovat!

I tak by se dalo zhodnotit vystoupení v prvním finálovém kole Českého poháru žákyň v Bílovci, který pořádal dvoudenní turnaj pro nejlepších osm týmů soutěže. Dostat se mezi nejlepší osmičku znamenalo uspět v kvalifikačním turnaji a potvrdit výsledek ve dvou kolech základní části. Čtvrtý turnaj nám nevyšel, tak se s elitní osmičkou loučíme, a poslední finálový turnaj odehrajeme ve druhé výkonnostní skupině soutěže.

Sestava: Kociánová, Vondrová, Kratochvílová, Fiedlerová, Hendrichová, Bolcárová, Motálková, Šrůtková, Loukotová, Šimková, Polášková

Svitavy - Hlincovka 1:2 (16,-20,-12)
První utkání hrajeme v malé tělocvičně - velikost Riegrovky, strop nižší, navíc napříč tělocvičnou železné konstrukce. Čekám kanonádu od vítěze skupiny Západ. Dvě šikovné holky ze středu, ale žádná střelnice se nekoná. I když atmosféra v tělocvičně je šílená, maminky z Budějic s bubínky a klaksony způsobí, že není slyšet vůbec nic jiného. V prvním setu se rozkoukáváme, nedaří se nic, nikomu. Servisem obstřelujeme zdi tělocvičny, smeče zkouší pevnost sítě. Uspáváme soupeřky :-) Ve druhém přestáváme kazit a hra se rázem vyrovnává. Otáčíme vývoj utkání, v tiebreaku máme nahráno, ale v hlavě se vítězství zalekneme.

Svitavy - Znojmo 0:2 (-11,-21)
Také nám dorazila skupina fanoušků - Fiedlerovi, Šrůtkovi, Kociánovi, Bolcárovi, bohužel přihlíží tomu, jak nás nabuzené Znojmo roznese na kopytech. Přesun z tělocvičny do haly nám vůbec nesedl, holky se rozkoukávají a je po setu. Ve druhém setu skóre držíme, ale Znojmo je jasně lepší. Nemůžu opomenout výkon rozhodčího, který se dopustil několika hrubých chyb.

Svitavy - Prostějov 2:0 (19,13)
Prostějováci s námi hrají neradi. Začínáme vyrovnaně, ale po chvilce chytáme útoky a ulívky a skóre se překlápí v náš prospěch. Holky si věří a poprvé hrají, co trénujeme. Dodržujeme postavení, útočíme, tlačíme soupeře servisem a HLAVNĚ bojujeme. Soupeřky pod tlakem nedokáží zvednout hlavu. Krásný zápas.

Svitavy - Olymp Praha A 1:2 (14,-21,-8)
Opět se přesouváme do haly, jedeme na vítězné vlně. Soupeř nám situaci ulehčuje svými chybami na servise i v útoku. Nechávám odpočinout Vondrovku i Hendri, která už měsíc bojuje s bolestmi zad, už v průběhu prvního setu. Jasný výsledek. Do druhého setu Vondrovku vracím, i tak začínáme 0:5. A taháme za kratší konec, nedaří se přihrát servis. Olymp nám přestal pomáhat vlastními chybami a máme problém. Klíčový zápas z pohledu celého turnaje ztrácíme v tiebreaku, když točíme za stavu 8:6 a nejsme schopni otočit postavení. Špatně útočíme (=nepokládáme, pouze odevzdáváme), nedokážeme chytit ulívky soupeře. Olymp vítězí 15:8 a na naše družstvo doléhá tíha, které se už nezbavíme.

Svitavy - Bílovec 0:2 (-11, -22)
V rychlém sledu zápas s Bílovcem...mohlo to dopadnout jinak??? Věřila jsem, že ano, že to je jediný možný soupeř, na kterého se holky i po takovém fiasku můžou hecnout a uhrát body, protože na Bílovec umíme a věříme si, v letošní sezóně nás ještě neporazil. Doma je však Bílovec velmi silný, v kombinaci se svěšenými hlavami je to propadák v prvním setu. Ve druhém se chytáme, ale v koncovce si samy sobě lámeme vaz. Padají míče do postavení a jsme podělané v útoku. Opět!

V sobotu večer je jasné, že Bílovec a Hlincovka nesestoupí, ale jinak vše opět otevřené. My jsme měli relativně nejlehčí los, takže nálada optimistická.

Svitavy - Chodov 0:2 (-22,-19)
Soupeř má nepříjemný servis, kterým nás trápí, ale holky jsou odhodlané se vydat. Bohužel v koncovce neustojíme tlak, víme, že "musíme" vyhrát. Druhý set je přehlídkou rychlé hry soupeřek. Musím klukům - trenérům - složit pochvalu, nahrávačka všechno z výskoku a do rychla, souhra občas ještě vázne, ale jinak se na to moc hezky koukalo. Útočně dokážeme odpovídat na výzvy soupeřek jen příležitostně, zaslouženě odcházíme poraženi. Chodov nás přehrál na příjmu i v útoku.

Svitavy - Příbram 0:2 (-24,-14)

Zápas o bytí, v případě výhry ještě žije teoretická šance na udržení. Ledová sprcha v podobě servisové šňůry a stav 5:14. Burcuju, nevzdáváme se, postupně dotahujeme, zejména podání Kačky funguje. V koncovce však opět odevzdáváme lehký míč namísto tvrdého útoku do ruk nejlepší přihrávačky a je po naději. Ve druhém setu Příbram opět odskakuje a holky už v sobě nenachází sílu na obrat.

 

p.   družstvo utkání V P K sety míče body
1. rozpis druzstva SK Hlincovka SK Hlincovka 7 6 1 0 13:4 383:310 17
2. rozpis druzstva ŠSK Bílovec ŠSK Bílovec 7 6 1 0 13:4 368:303 17
3. rozpis druzstva VK Prostějov VK Prostějov 7 4 3 0 9:8 339:339 11
4. rozpis druzstva PVK Olymp Praha A PVK Olymp Praha A 7 4 3 0 9:8 342:344 11
5. rozpis druzstva VK Znojmo - Přímětice VK Znojmo - Přímětice 7 3 4 0 8:10 340:352 9
6. rozpis druzstva BVC Chodov BVC Chodov 7 3 4 0 6:9 308:332 8
7. rozpis druzstva TJ Baník Příbram TJ Baník Příbram 7 1 6 0 5:12 304:358 6
8. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 7 1 6 0 4:12 301:347 5

Pět získaných bodů však hodnotím pozitivně, odcházíme se ctí. Sestup znamená první zaškobrtnutí v této sezóně. Mezi nejlepší po předvedeném výkonu nepatříme. Chybí nám větší kuráž v koncovkách setů na útoku a disciplína v dodržování postavení za jakéhokoliv stavu. Hráčky si vyzkoušely, jaké to je hrát mezi nejlepšími. Poznaly, že se s nimi dá hrát vyrovnaně, že je lze porazit, ale k tomu je nutná větší vyrovnanost výkonů, bojovnost a také unést tíhu okamžiku v hlavě, což je o zkušenostech. Tak snad se z toho poučíme a vše zúročíme už za necelý měsíc opět v Bílovci!

 

Pavlína

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll