Sváteční cesta do Pardubic

I na Státní svátek 17. 11. jsme se vydaly bojovat do našeho krajského města Pardubice. Tentokrát jsme jely ve velkém počtu 13ti „bab“, a tak v 7:45 vyjely ze Svitav tři auta. Téměř celou cestu se nás držela mlha, ale před Pardubicemi se rozplynula. Do známé Sokolovny jsme dorazily včas a rozcvičku jsme začaly zároveň jako naše soupeřky. Ty pro nás nebyly žádnou novinkou, ba naopak. Musely jsme jim opět ukázat, že když loni jsme je porazily, letos vlastně na jejich turnaji taky, tak teďka, když se to už zase zapisuje do tabulky, tak se přece nedáme. V 10 hodin to vše vypuklo.

1.zápas 3:0 (25:17; 25:22; 25:18)
Kvalitní podání, kvalitní příjem. Náhry, smeče i bloky jsme měly taky skvělý. Prostě soupeřkám jsme nedaly šanci. Byl to moc pěkný zápas. Podání nám krásně dávala Kikina, Barča, Vendy a Denča. Smeče padaly k soupeřkám od Terezky B. pěkně. Naše libero, Barča, si poradila s těžkými míči. Sako nám pohlídala Barča. Kiška převáděla na saku neuvěřitelné psí kusy, se kterými si soupeřky neporadily. A Bleška s Aničkou také zazářily. Prostě každý hrál jako o život. Radovaly jsme si z každého bodu, ale hlavně nakonci zápasu.
2. zápas 3:1 (25:8; 20:25; 25:14; 25:22)
První set jsme začaly velmi dobře. Soupeřky si s námi vůbec neporadily a taky proto nám daly jen 8 bodů. Druhý set nikdo nepočítal, že by to snad mohlo dopadnout jinak, než v prvním setu. Jenže jsme nějak vyply. Soupeřky to vycítily a ejhle jsme prohrávaly snad o 6 bodů. Když jsme pokaždé dorovnaly, hned se to zase otočilo a my se jen vezly. Když už nám hodně hořelo na paty za stavu 18:24, uvědomovaly jsme si, že už nám nezbývá než riskovat a modlit se. V tomto setě jsme toho moc nepředvedly. Třetí set jsme opět krásně otočily, byly jsme jak vyměněné. Na čtvrtý set soupeřky trochu zase oživly, ale my jsme se už nedaly a zápas jsme dohrály podle našeho.

Za dobré hraní, ale hlavně za dobré výsledky jsme měly slíbeno, že se zastavíme v Afi paláci. Na nákupy už jsme se těšily od rána, takže jsme s tím počítaly . Rozchod byl 2 hodiny, jenže únava ze zápasu nás nakonci přepadla a tak jsme byly rády, že už sedíme v autě a jedeme domů. Cesta do Svitav pak už proběhla v klidu.
Příští zápas hrajeme až 11. 12. ve Svitavách na Riegrovce proti Žichlínku. Přijďtě nás podpořit .
Sestava hráček: Tereza Baráková, Veronika Hanušová, Tereza Kissová, Anna Janoušková, Kritýna Prokopová, Barbora Smělá, Barbora Šimková, Vendula Tmejová a Denisa Antošová
Sestava trenérů a řidičů: Ivetka, Marcelka, paní Pekařová a Antošová