Svitavy opět překvapily tradiční účastníky Českého poháru

Od pátku do neděle se v Bílovci konalo první finálové kolo Českého poháru starších žákyň, do kterého "prolezlo" nejlepších 24 družstev z celé republiky (v kvalifikaci bojovalo o účast 48 mančaftů, 32 kvalifikovaných pak hrálo odděleně první dvě kola ČP ve východní a západní konferenci, následně soutěž opustilo osm celků a obě konference byly spojeny).

Svitavy tentokrát mezi nejlepšími nechybí! Už po čtvrté tak Ještěrky čekal náročný víkend plný kvalitního volejbalu. Odjezd v pátek v 10 hodin znamenal i absenci ve školní docházce. Děkujeme rodičům za omluvení děvčat ve škole!

Průběžné výsledky jste mohli sledovat na tomto webu.

Pátek nám vůbec nesedl, jestli za to může stesk po páteční výuce, cestování vlakem se třemi přestupy, únava, nesehranost, síla soupeřů, respekt ze situace (nikdo z účastnic do finálového kola ČP ještě nenakouknul) nebo kombinace všeho, těžko odhadovat, ale každopádně v pátek večer to vypadalo na velký průšvih.

TJ Svitavy - TJ Baník Příbram 0-2 (17:25, 14:25)
Jisté základní údery, minimum chyb, razantní útok, dvě výrazné útočnice. Ale je pravda, že my jsme nekladli odpor, takže soupeř se ani nedostal pod tlak. U nás naopak chyby a to ve všem. Rozkoukáváme se, jsme nervózní... Výkonnostně na úrovni mladších žákyň. Naprosto chyběla komunikace na hřišti zejména při nestandartním vývoji rozehry (s tím byl problém ve všech zápasech, zejména nahrávačky se musí naučit řídit hru). Studená sprcha na začátek. Nepomohlo ani střídání.


TJ Svitavy - Slovan Moravská Třebová 0-2 (13:25, 15:25)

Tým složený z hráček Třebové a Bílovce. Vše menší hráčky, výborné pole, v útoku hrajeme pouze na jednoblok. Ale naše útočnice, ačkoliv je jich většina nad blokařkami, nenašla recept, jak složit míč. Odchází příjem. Není nic. Dovolíme si zkazit velké množství servisů, dokonce i tím, že dvakrát přešlápneme...

Po těchto utkáních mi veselo vůbec nebylo. Co s tím, od čeho se odrazit... Holky se na gymplu musely i osprchovat, v mateřské školce, kde jsme byli ubytováni, netekla ve sprše teplá voda. Přesun na večeři, kde jsme byli první, nudlová polévka s játrovými knedlíčky, vepřový plátek s opékaným bramborem. Ještěrky pak pokračovaly na ubytovnu, my s Romanem jsme omrkli souboj Kometa x Frenštát, aniž jsme věděli, že to budou naši soupeři v dalším kole. Po návratu jsme našli shluk všech osmi hráček nad stolní společenskou hrou. Nálada výborná. Mně to taky pomohlo, jasné znamení, že zítra potáhnou za jeden provaz :-)

Ranní sms od Elvise nás vyšoupla ze spacáků... v poklidu na snídani, doplnění potravin v Hrušce, volby a mohlo se začít.

SK UP Olomouc - TJ Svitavy 1-2 (25:18, 14:25, 11-15)
Olomouc má vysoké hráčky, výborně blokuje a servíruje. Znovu tradiční základní sestava. A znovu tragédie. Kačka má od výběrového tréninku KCM zaječí úmysly z nahrávky a na hře je to vidět. Nahrávat jde Niky, která se naopak na nahrávce v kadetkách objevuje čím dál častěji. Druhý set má v podstatě ve své režii, kdy sama servisem položí Olomouc na lopatky, hře prospěla i přítomnost Markéty, která se nevykašle na žádný míč a zejména v poli to je strašně znát. Možná pomůže i to, že holky z Olmika zde nemají svého trenéra. Tiebreak držíme a nepustíme. Vítězné kolečko po posledním hvizdu odskákáno, tréma je pryč, hlavy jsou nahoře, úsměv na tváři. A já hlásím, že je to dobrý, že s tímto už se domů vrátit můžeme.

TJ Svitavy - BVC Chodov 2-0 (25:16, 27:25)
Družstva výškově zhruba na stejno. Začínáme lépe, vrací se nám útočný servis u všech hráček, odjíždíme a je nám hej. Ve 2. setu ovšem necháváme soupeřky odskočit. Do koncovky dostřídávám kvůli servisu dozadu Verču V. za Verču H., vyplácí se, snižujeme ze šesti na tři body. Nuceně střídáme zraněnou Terku za Lucku, ale při vší smůle se i toto střídání nakonec vyplatí, když nás Lucka dotáhne dvěma esy na shodný stav, následně pak chytá těžký míč v poli, ze kterého skládáme. Poslední míč je chybou soupeřek.

TJ Svitavy - VK TU Liberec 1-2 (13:25, 25:17, 10:15)
Výprask v prvním setu od vysokých protihráček s menší, ale výbornou, nahrávačkou. Nejde nám příjem, útok je bezzubý. Do druhého setu vracím nahrávat Kačku a Hary jde útočit a hlavně přihrávat. Změna pomůže, vracíme stejnou mincí. Tiebreak rozehrajeme výborně, vedeme 8:2. Točíme strany a následuje šňůra soupeřek, kdy se nemůžeme dostat z postavení s nahrávačkou v zóně I. Příjem nám hapruje, když se povede, kazíme náhru a když výjde i náhra, končíme chybou v útoku. Stačí nám jen půjčovat míč. Dva tajmy vybrány za stavu 10:13, ovšem jsem napomínána za vybraný 3. timeout... zapisovatelky psaly oddechový čas Liberce v první půlce setu nám. Sporný míč, kdy zadní nahrávačka Liberce ve výskoku či na špičkách přehrává pěstí míč na naši stranu a je správně zablokován bez aktivní činnosti paží je pískán jako bránění ve hře, ale až poté, co se rozhodčí podívá, že je nahrávačka zadní... Nechápeme, ale jsou to jediné dva momenty, kdy nám za celý víkend někdo něco píská špatně. V koncovce se motáme jedna druhé pod nohy, nahráváme nesmyslné slony při relativně dobrém příjmu, nečekáme odražené míče. Celkově jsme nepozorní. Set ztrácíme. Věřím, že získané zkušenosti jsou nenahraditelné...

Večer je nálada výborná, v každém zápase jsme bodovali, na kontě máme 6 bodů. Holky si samy plní školní povinnosti, my odcházíme na schůzi, ze které však po hodince odcházíme, abychom uvolnili místo i pro ostatní trenéry, ale hlavně kvůli překvapení pro holky. V každém kole se zatím sháněly po pizze, vždy marně, takže jsme našli pizérku s rozvozem a objednali tři velké kousky. Nevěděli jsme teda o akci, že ke třem pizzám je čtvrtá zdarma, takže jsme se všichni pořádně nacpali a šli jsme spát. Bohužel v noci mě budí Verča Hendrichová s horečkou a bolestí v krku. Brufen vše utlumí, nicméně je jasné, že nás je již jen 7 (...a Verča má zánět průdušek).


TJ Svitavy - VK ŠSK Demlova Jihlava 2-1 (25:23, 20:25, 15:13)

Nahrávat jde Markéta a nahrává výborně. Kačka s Vondry na bloku, Terka Sára na smeči, Lucka na účku. Pěkný zápas, i když opět děláme hodně chyb. Ve druhém setu až moc, solí to na servisu jejich jednička. Holt musíme do 3. setu. Sedící Hary jde na smeč místo Sáry. Začátek však nechytáme na příjmu, hned 0:3 tečeme. Ale tah s Hary se vyplácí, opět nám funguje servis. Trenéra soupeřek donutí Verča na servisu vystřídat jedničku z kurtu. Nevrací se ani na servis, což nám pomáhá a jsme rádi. ve vyrovnané koncovce chybuje nejlepší útočnice Jihlavy a je vymalováno!

TJ Svitavy - Volejbal Tábor 1-2 (25:18, 22:25, 10:15)
Náhradník z Tábora se do finálové části dostal místo Děčína. Důvody neznáme. Před odjezdem jsme si říkali, že když nikoho, tak snad ten Tábor bychom se mohli pokusit porazit. V průběhu pátka a soboty jsme však pochopili, že to bude asi trochu jinak, protože Tábor výsledkově "šlapal", aspirant na postup. Tamtamy šířily, že Tábor má výbornou hráčku, která je ve výběru Lvíčat (a že jich v Bílovci bylo více, jenže převážně v první osmě). Holkám jsme nic neříkali, nechali jsme je hrát, jen jsme postavili ty nejvyšší :-) První set hrály naše Ještěrky moc hezky, vůbec nebylo třeba zasahovat. Trenérovi nezbývá, než vytáhnout své eso, které v základu nebylo. Set i přesto vyhráváme, ve druhém se však projevuje razance na útoku a nepříjemný servis "Lvíčete". Na bloku se přes tuto hráčku (kupodivu) Lucka dvakrát prosazuje. I přes nechytatelné útoky vyrovnaná partie. Tiebreak si soupeř hlídá. My jsme spokojeni za set.

Tolik k utkáním.

Celkové pořadí 1. finálového turnaje ČP:

1. Prostějov
2. Bílovec
3. KP Brno
4. Kralupy
5. Nový Jičín
6. Olymp Praha "A"
7. Olymp Praha "B"
8. VŠ 15.ZŠ Plzeň

9. Loko Plzeň
10. Přerov

11. Hlincovka
12. Ostrava
13. Sokolov
14. Lanškroun
15. Frenštát
16. Slavia Kometa Praha

17. Příbram
18. Moravská Třebová

19. Tábor
20. Svitavy
21. Olomouc
22. Chodov
23. Liberec
24. Jihlava

Holky si zaslouží pochvalu všechny:
Sára Benková, Lucka Dědková, Niky Haraštová, Verča Hendrichová, Katka Kociánová, Terez Motálková, Markét Šrůtková, Verča Vondrová. A ostatní Ještěrky, které na turnaji nebyly, musím pochválit také, protože na tomto úspěchu se podílí celá tréninková skupina.

Věřím, že tento výsledek děvčata nakopne k další práci a že si nebudou myslet, že již vše umí a jsou nejlepší. Hned v dalším kole finále ČP se jejich pokrok projeví. Těšte se s námi na předposlední březnový víkend, který strávíme opět v Bílovci.

 

 

 

 

Gratulace

Jsem rád, že máme zase nějaké zviditelnění našeho oddílu a gratuluji k dílčím úspěchům našich Ještěrek. Jen to zase posuňte v příštím kole o jednu dvě příčky dopředu. Při dopisování si pomocí SMS jsem se zasmál u mého dotazu na děvčata, jaký tam jsou chlapci. Odpověď byla, že se místní kluci snaží mluvit spisovně, ale mluví takovou nějakou divnou řečí a není jim vůbec rozumět ... tzeď mám otázku úplně z jiného soudku na Pavlínu: "Jak to vlastně Pavlínko vedeš? Přes týden máš Jirku a o víkendech Romana?" No to jsou věci - po dvou deci ...

Nene, je to jinak

Přes týden kluky střídám! O víkendech jsem většinou s Jirkou, ale pokud je možnost vyjet na víc dní, užijeme si to s Romanem. Danče to nevadí, aspoň jí doma nikdo nechrápe :-)

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll