Trmavrba děsběs

V neděli 12. 2. pokračovala druhým kolem nadstavbová část KP starších žákyň. Hráli jsme v domácím prostředí na Felberce a soupeřem nám byla družstva Litomyšle a SY "B". Gazelky byly vyfiknuté v nových soupravách, načesané, dobře naladěné a připravené odčinit špatný výkon z prvního kola.

Ale jak již titulek napovídá, nehrál se z naší strany pěkný volejbal. Velké množství vlastních chyb, špatné přihrávky, z toho pramenící nepřesné nahrávky a útoky často končící v síti nebo v autu. Takový volejbal do kategorie starších žaček rozhodně nepatří. Chvílemi to byla taková hrůza, že trenér chtěl vyběhnout ven na mráz trochu zchladit jeho rozpalující se tváře (a nebo se už nevrátit). V prvních dvou setech proti Litomyšli jsme zkrátka nepředvedli nic a nemůžu pochválit nikoho z našeho týmu. Malou útěchou je výsledek, který jsme v náš prospěch "urvali" pouze razantnějším servisem.

SY "A" - Litomyšl - 3:1

V druhém zápase proti SY"B" se naše hra trochu zlepšila, ale pořád je to stejná písnička. Lehké míče nebo miče "zadarmo" nám dělají největší problémy. Hráčky, které pravidelně nastupují v kadetské soutěži a měly by být tahouny však hrají na půl plynu. Namísto pomoci a podpory týmu, předvádějí exhibici různých nevolejbalových aktivit (kopání do míče, diskuze s rozhodčím, občas uletěl i nějaký sprostší výraz atd.). Zkrátka Gazelky - takhle to dál nepůjde. Vyhráli jsme, ale ten výkon byl špatný.
Nebudu hodnotit hráčky jednotlivě (jsme tým), ale dnes si dovolím pochlálit hru těch, které většinou dostávají méně šancí a to Ivu Drejslarovou a Niky Markovou, dobře zahrála i Katka Šebelová. Ostatní toho umí rozhodně více a snad to předvedou příště.

Celý zápas máme natočený na video a bude předmětem rozboru, ale již teď je jasné, že následná schůzka týmu u videa s tímto rozborem nebude žádná romantická podívaná.

SY "A" - SY "B" - 3:0.

Děkuji Marcelce, Janě a oběma Jirkům za pořadatelskou a rozhodcovskou službu.

Všem rodičům, fanouškům, a přesedkyni oddílu (a Mirkovi) už teď slibuji za náš tým, že příště.....přístě to bude určitě lepší. Další možnost se ukázat budeme mít na turnaji 4. března 2012 v naší hale.

Jirka

 

 

 

 

 

Životospráva

Já si myslím - já jsem přesvědčen, že se před zápasy nedodržuje životospráva a je potřeba do toho zašťourat ...

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll