Výprachtice 2021

V neděli 15.8. 2021 ve Výprachticích začalo další volejbalové soustředění pod velením Zdeňky Ševčíkové, Marcely Sezemské, Emi Žákové a Karolíny Petrželové. Hned po příjezdu a vybalení věcí se šlo na procházku po okolí. Cesta vedla kolem studánky, takže nás neminula ani ochutnávka vody. Po příchodu už nás čekala jen večeře a šlo se na kutě.

Další den ráno už byly všechny holčičky plné energie, skoro všechny vstaly víc jak půl hodiny před budíkem natěšené na snídani. První trénink začal zlehka. Rozehřátí tanečkem, rozběhání pomocí her, následovalo ještě rozcvičení. Poté začaly první nácviky přehazované. Oběd ostatně jako všechna jídla připravuje Simona Bohuňovská, pro dnešek byl květákový krém a hlavním chodem byla houbová omáčka s rýží. Po poledním klidu následovaly atletické disciplíny, běh na 30 metrů a hod šipkou. Jelikož bylo vedro, tak jsme se šly všechny zchladit do potoka, spadla lžička do kafíčka nesměla chybět. Poslední trénink se hrála přehazovaná. Náročný den vyžadoval pořádnou večeři, chleba ve váju. Před spaním se přečetla pohádka a holčičky odpadly.

Úterý začalo překážkovou dráhou a rozběháním se švihadly. Následovalo procvičování odstupování a umisťování balónů. Dnes byl k jídlu vývar s nudličkami a kuře na paprice. O poledním klidu většina holčiček odpočívala zbytek si nechal plést copánky. Namísto druhého tréninku jsme se vydaly do obchodu. Pro místní je to Konzum, ale pro nás existuje pouze označení Vaňkovka. Nedaleko Vaňkovky jsme navštívili dětské hřiště, kde se holčičky pořádně vyřádily. Na svačině jsme dobily energii, jak děvčata, tak trenérky. Večer se hrálo 1 proti 1, holčičky byly moc šikovné, některé až moc. Jeden z balónů skončil až za plotem v potoce. Jak skončily zápasy holčičky doslova běžely na večeři. Sotva jsme dojedly, na plánu hry. Některé holčičky usnuly skoro už na židli, takže se šlo spinkat.

Ve středu ráno se holčičky dostavily na snídani celé zmožené, proto byl ranní trénink volnější. Podbíhalo se pod švihadlem a poté se holčičky začaly učit spodním podání. K obídku byla čočková polévka a buchtičky s krémem. polední klid byl kvůli velmi úspěšnému obědu prodloužen. Další trénink se plnily další disciplíny K-běh a hod tenisákem. Holčičky podávaly úžasné výkony, z některých jsme velice překvapené. Poslední trénink se hrál oranžový minivolejbal. Následovala večeře a hry např. živé pexeso.

Na to, že je předposlední den velkou únavu na nikom nevidíme. Náplň dnešního dne byla opravdu zajímavá. Ráno se opět tancovalo, tentokrát nový tanec. Zbytek tréninku se pak cvičil pohyb po hřišti a házení míče do určitých částí. Jako polévka dnes byla bramboračka, na druhé bramborová kaše s uzeným. Skončil polední klid a nás čekalo to nejoblíbenější na celém soustředění Pevnost Boyard. Holčičky musí plnit úkoly na různých stanovištích. Je zde třeba zapojit jak sportovní stránku, tak i vědomostní. Večer byl turnájek v přehazované. Den jsme završily opékáním špekáčků a závěrečným večerem. Všechny holčičky byly odměněny za pobyt a za pokroky, které vidíme každým dnem. Celý týden se připravovaly závěrečná vystoupení. Všechny byly moc povedené. Před uložením do postelíjsme si ještě zatancovaly a zítra už nás čeká pouze turnaj s obědem a hurá domů. 

 

Karolína Petrželová, Ema Žáková

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll