Začínáme cyklokempem!

JSME DOMA!!! Už zítra vyrazí skupina čítající 27 osob směr Dolní Bušínov (Bozeňov). Rekreační středisko blízko Zábřehu na Moravě nás bude hostit do neděle.

Hlavní část výpravy pojede na kolech - 17 Ještěrek (kadetky: Peťa, Macek, Magda, Lucka, Majda, žákyně: Verča, Katka, Terka, Pája, Markét) a Torpéd (Klára, Týna, Anička, Natka, Eva, Denisa, Kája), 5 dospěláků (Roman, Libor, Marcela, Luděk, Jirka). Holky pojedou na lehko bez zavazadel, která naložíme do dvou osobních aut. Snad se nám to všechno do nich podaří nacpat. V autech kromě zavazadel a řidiček budou ještě tři děti.

V místě není signál žádného mobilního operátora. Pokusíme se dávat informace alespoň do tohoto článku o průběhu pobytu.

Odjezd v 8,30 od haly!

 

Pavlína

 

13:45 Hlásíme, že všichni už mají svou postel a že po výborném obědě zaslouženě odpočívají. Podrobnosti z dnešního dne kolem 22.hodiny.

 

21:45 Z pokojů je stále slyšet hlahol, holky do půl čtvrté většinou pospávaly či jinak odpočívaly, jen na jedničce, kde je Šrůtek, Kačka, Majda a Kája se mastily karty. Ke svačině ovocný jogurt s rohlíkem, od čtyř další sport v podobě dvojitého turnájku. Čtyřčlenné týmy se utkaly v plážovém volejbale a souběžně běžel turnaj v basketu na sousední umělé ploše. Vzhledem k počtu byli do turnaje zapojeni i trenéři,někteří jen jako vedoucí, někteří si to odběhali a odpinkali s holkama. Ze sportovišť se šlo rovnou na véču (necelých 100 m), kde byla servírována vepřová plec na česneku s vařeným bramborem. Tři děvčata si vyžádala přídavek a bylo jim vyhověno.

V osm byla krátká porada, původně plánovaná společenská hra byla přeložena na zítra, organizace večera byla svěřena do péče děvčatům (vrchní dohled nad programem dostala Majda, holt je z holek nejstarší...). V sobotu je zde diskotéka. Píšu zde, ale nevíme,kde přesně v této oblasti. Tak děvčata loudí.

Zítra v osm snídaně, od devíti máme zarezervované lanové centrum. Většina holek nadšená, pár zděšených, k obědu v plánu rajská.

Dobroue noc!

 

22:15 pátek

Lanové centrum odhalilo bojovnice. Přiznávám, našel se pár děvčat, který skončil hned na druhém žebříku. Jen jedna Ještěrka se nenechala ani proškolit instruktorkou Ladou. Ale všechny ostatní se kously a vrhly se vstříc novým dobrodružstvím do korun stromů. Jedna zdolala po velkém usilí třetinu trati a pak slezla po žebříku. NIKDO nepotřeboval záchranu po chybě a následném pádu. Snažili jsme se hodně fotit, abyste to doma holkám věřili!

K obědu opravdu výborná květáková polévka, rajská s masovými kuličkami a knedlíky (lehký omyl, v plánu byly těstoviny). V poledním klidu se loučíme s Luďkem, který sedá na kolo a vrací se do Svitav. Díky za pomoc a za společnost! Vyrážíme na kratší procházku k prohlídce přehrady. Počasí na koupání není, tak se alespoň házely žabky placákama.

Ke svačině pudink. Následuje odpolední dávka sportu. Holky dělím na tři skupiny, střídají po půl hodině "stanoviště": plážák, fotbal a soutěžní. Na plážáku hrály holky čtyři na čtyři, jedna skupina i dvě na dvě (Terka s Luckou proti Šrůtkovi a Katce) a to už byla pěkná podívaná. Na fotbale po krátké lekci od Romana také probíhaly mače (jediné nakopnutí schytala Anička od Týny). Soutěžní stanoviště mělo dvě části. Šplh po tyči (jasně vítězí Peťa) a běh na rychlost s častou změnou směru (jakože Ktest), kde vyhrává Terka.

Večeře - rizoto. Holky si opět přidávají. Porce se mi malé nezdají :-) Od osmi připravená hra v režii Majdy - pantomima. Večerka dnes v deset.

 

sobota

dopoledne nevolejbalové, lehký výběh formou indiánského běhu necelé dva kilometry ke vzdálenější přehradě. Cestou zpět závod s intervalovým startem s přídavným úkolem - po cestě bylo rozmístěno 20 cedulek se slovy, holky měly za úkol v cíli napsat vše, co si zapamatovaly. V poledne hovězí tokaň a šťouchané brambory, holky mají hodně zbytků, většina je nespokojena, prý to bylo divný. Dospěláci vymetený talíře.

Počasí se polepšilo, ale žádné vedro. Možnost si jít zaplavat nikdo nevyužije, takže máme více času na závěrečný turnájek čtveřic. Nasazení dle výkonnosti do skupin, ze kterých se losuje příslušnost k týmu. Samostatné družstvo trenérů.

Přijel se za námi podívat pan Dědek, pan Kroulík, paní Loukotová.

Večer chlapci na diskotéce čekají marně. Holky po zapečených těstovinách nejprve čeká společný program s vyhlášením výsledků individuálních soutěží (špl,běh z pátka, dnešní závod oceněn třikrát - čas nejlepší Kája, nejlepší paměť Natka, celkový vítěz Kája), následně se hraje společenská hra, kde se postupně ubírají židle. Před devátou se holky balí a obsazují salónek, kde chytají wifi a kde tak můžou na Internet - určitě se hlásily rodičům, jak se na ně moc těší.

Zítra snídaně v osm, pak balení, kolem deváté se peloton rozjede k domovu. Předpokládaný návrat mezi 12. a 13. hodinou. Všem rodičům pošleme upřesňující sms s časem, kdy děvčata dorazí na volejbalové kurty, kde budou k vyzvednutí i jejich zavazadla.

Uteklo to jako voda...

 

V neděli ve 13:20 předána poslední Ještěrka rodičům. Všichni unaveni, ale věřím, že spokojeni. DÍKY, bylo to super!!!

Čtvrteční aktivity:

Páteční momentky:

Přípravy

Poslední instrukce od Lady a jdeme na to!

 

Holky v akci:

 

 

 

Tour de France v růžovém

Ahoj všechny i všichni!!! Tak průběh cesty, jak ho popisuje Pavlína, to jste mě mě fakt překvapili. Myslela jsem si, že odpoledne budu muset v JZD půjčit traktor s vlečkou, vyrazit s ním po vaší trase a ze škarp vytahovat odpadlé píchlé a zničené "duše". Klobouk dolů!!!!!!!! Ale co Vám všem závidím ze všeho nejvíc, to je skutečnost, že tam nikde není signál. Všechno se tzv. vyřídí doma a to je opracdu úžasné!!! Kéž by to šlo  zařídit i do Hošťálkové!!! Užijte si to nádherně, stmelte tam dobrou partu a ....pokračování  v Hošťálkové na zámečku! Marcela

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll