"Zase něco napiš na ty Vaše debilní stránky!"

A tak tady zase píšu. V sobotu hráli mladší žáci poslední kolo Krajského přeboru v Hradci Králové. V podstatě bylo pořadí na prvních dvou místech jasné. Česká Třebová byla bez porážky první a naše druhé místo bylo také neochvějné.

Na venkovních kurtech se sešla pouze tři družstva, protože i při spojení dvou krajů hraje soutěž pouze pět týmů a z toho měla Třebová volno a Třebechovice pod Orebem z důvodu nějakého výletu příjezd odhlásili.

První zápas hráli domácí s Chocní  a my mohli přijet o nějakou tu chvíli později. Při pohledu na jejich hru jsem si v duchu říkal, jak jim to dneska oběma jde. Choceň porazila Hradec, i když ve vzduchu visel tajbrejk. První zápas jsme nastoupili proti Chocni.

Od posledně se nemáme moc v lásce viz. Článek http://www.volejbal.svitavy.cz/drupal/?q=nemastny-neslany-vykon-hracu Soupeř začal opravdu špatně a my je mleli jako mlejnek na maso. Na servisu exceloval Šimon Švihel. To se projevilo na psychice hráčů a trenérů. Když jsem rázně upozornil na dvakrát po sobě zakopnutý míč, pro který musel běžet můj dvorní asistent, řidič a opravář v jedné osobě - Petr Siekiera. Strhla se slovní přestřelka.

Jsem rád, že jsem tam nebyl sám a slyšelo to víc lidí, aby to nevypadalo, jak si stále vymýšlím. "Zase něco napiš na ty Vaše debilní stránky!" Již po několikáté na těchto stránkách upozorňuji na vyslovení myšlenky. Než ji vyslovíš, tak ji ovládáš, ale po vyslovení ovládá Tebe! To vše za stavu 13:2 pro Svitavy!

Pak už to dostával vyžrat jen nejlepší hráč dne Číža a sličná rozhodčí Lucka. Vyhráli jsme o parník a soupeř dal 13 a 10 bodů! Na střídání jsme neměli jediného kusana, protože nám chyběli čtyři na smrt nemocní a přijeli jsme v šesti bez nahrávačů.

Další zápas jsme vyhráli nad Hradcem. Zde byl zápas mnohem vyrovnanější, ale Hradečákům se nějak nechtělo hrát a byli takoví zakřiknutí. Určitě měli na víc než na prohru dva nula. Hned po zápase byli naši hráči dekorováni stříbrnými medailemi.

Tady se pozastavím nad ne naprosto zvládnutým předáváním. Na posledním kole by měla být všechny družstva /viz. Nedokonalý rozpis/a předat ocenění by měl někdo delegovaný, aby si kluci pamatovali aspoň jednou za rok ocenění a chválu z dobře odvedeného sportu.

A protože bylo pěkně a kurty byly zadarmo, tak jsme si s Hradcem zahráli ještě jeden set. Celou dobu soupeř vedl, ale koncovku nezvládl. Bylo teplo větší, než jsme očekávali a tak se kurty nechtělo ani nikomu uklízet. Trochou nápravy za nepovedené vyhlášení byla zastávka v obchodech, kde se podává staré mleté maso do sladkých bulek, k tomu se jí olejem nacucané tyčinky z brambor a zapijí se to nápojem, kde je na jednom litru 27 kostek cukru! Přes můj neskonalý odpor k tomuto stravování byli kluci blažení, jako blechy v drdolu.

K vystupování hráčů prezentující svitavský volejbal musím pochválit ještě jednou Šimona, neboť se v něm něco hnulo a veškeré nepozitiva nechal někde hluboko zakopané a hrál svůj životní zápas. Hlavně na stabilním servisu. Nahrával Filip Siekiera a Peťa Češka a vůbec to nebylo špatné. Petr se sice nechal rozhodit soupeřovými tajmy, kdy pravidelně nedal servis, ale jinak musím oba pochválit. Jirka Simon by mohl prodat ještě více toho, co umí na tréninku, jinak bojovný výkon. Adam Tomášek to zase mydlil podle svého po lajně a bez blokujících hráčů na druhé straně byl králem. Jeho servis v podobě skočené plachty je fakt smrtelný. Čížu už chválit nebudu, protože by pak mohl mít z nosu okapovou rouru!

Po cestě domů se přihodila ještě jedna nečekaná událost. Zazvonil mně ve Vysokém Mýtě telefon a koukám, že volá Evženie z kapely Nešlapeto. Zvedl jsem handsfree /to je moje pravá ruka pozn. aut. / s dotazem, co potřebuje. Prý momentálně hrají na litomyšlském náměstí na gastro slavnostech a ať přijedu. Trumfoval jsem otázkou, zda hráli Ku Praze uhání vlak a U Modrý nudle. První že prej jó a s tou druhou na mne počkají. Vysvětlil jsem posádce vozu, že tohle si nemůžeme nechat utéct a sešlápl plynový pedál. Vběhli jsme do náměstí a protagonisté Nešlapeto akorát stáli na pódiu. Zamával jsem jim a oni opravdu spustili  - V Brně „U Modrý nudle“ tancujou tam dvě šmudle - hola drija hopsasa - tancujou tam dvě šmudle …“ Byl jsem u vytržení! Kluci se chechtali o čem že to zpívají. Rozverný a místy i košilatý text kupletu v bezvadném podání Evžénie, Milana a Láďi. Hned jsem měl téma na soustředění v Hošťálkové. A samozřejmě se za ně budu přimlouvat u vedení našeho města, aby nám tato výborná kapela v září zahrála na Svitavské pouti. Zde jsou ukázky z jejich repertoáru http://www.neslapeto.ic.cz/  Toť vše. Nezapomeňte klukům ke stříbru pogratulovat!

 

p.   družstvo utkání V P K sety míče body
1. rozpis druzstva TJ Sokol Česká Třebová II A TJ Sokol Česká Třebová II A 24 24 0 0 48:1 1215:695 48
2. rozpis druzstva TJ Svitavy A TJ Svitavy A 24 17 7 0 35:17 1177:938 41
3. rozpis druzstva Volejbalový klub Choceň A Volejbalový klub Choceň A 24 11 13 0 24:27 1040:1038 35
4. rozpis druzstva TJ Slavia Hradec Králové A TJ Slavia Hradec Králové A 24 8 16 0 17:32 911:1046 32
5. rozpis druzstva TJ Sokol Třebechovice pod Orebem A TJ Sokol Třebechovice pod Orebem A 24 0 24 0 1:48 585:1211 24

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll