Český pohár 1. kolo

Svitavy - Moravská Třebová - Bílovec. Po této trase se dnes navečer vydaly starší žákyně, aby o víkendu bojovaly o body do průběžného hodnocení Českého poháru. A protože vedoucí soutěže určila, že první a třetí osmička na Moravě bude hrát souběžně v Bílovci (čili oba naše týmy na jednom místě), neváhali trenéři zajistit autobusek, aby předešli trmácení a přestupování vlakem s necelou dvacítkou děvčat (a zhruba čtyřiceti zavazadly). V autobuse zbylo místo i pro výpravu z Moravské Třebové, takže jsme cestování zpříjemnili i další výpravě.

Autobus dorazil na místo kolem sedmé hodiny, děvčata jsou ubytována v základní škole (jako vždycky). Každý tým spí v jedné třídě, kde jsou zajištěny pořadatelem žíněnky. Jako bonus pro děvčata je změna letního času na zimní, která jde ve prospěch spánku ze soboty na neděli.

Herní systém je uzpůsoben sportovištím a počtu účastníků. Na čtyřech kurtech zároveň odehrají zápasy týmy z jedné osmičky, pak mají všichni jedno utkání pauzu, kterou vyplní klání osmi dalších účastníků druhé osmičky. V sobotu ráno začínají celky třetí osmičky, ze které se po kvalifikaci odhlásila Břeclav, nahradí ji záložní tým domácích - Bílovec "B".

Jízdní řád 1. kola je následující.

Áčko
sobota
10:30 SY - Prostějov
12:30 SY - Bílovec A
15:00 SY - Ostrava
17:00 SY - KP Brno
neděle
8:30 SY - Česká Třebová
11:00 SY - Olomouc
13:00 SY - Hradec Králové

Béčko má rozlosováno takto:
sobota
9:00 SY - Pardubice
11:30 SY - Třebechovice
14:00 SY - Přerov
16:00 SY - Bílovec B
18:00 SY - Moravská Třebová
neděle
10:00 SY - Třebíč
12:00 SY - Frenštát p./R.

 

VÝSLEDKY najdete pro 1. osmičku zde a pro 3. osmičku zde.

 

 

 

konec

v pposledním utkání mely před sebou VoSy těžký úkol, hned první míče ukázaly razanci soupeře. Vzdorujeme v prvním setu, ve druhém již smíření a odevzdanost. Konečné 6.místo, nové zkušenosti. Paráda.
Torpédům nevyšel začátek zápasu, který bylo nutné uhrát, aby se udrzela nejlepší osmička, což byl cil víkendu. Naštěstí se vsak vše obrátilo a vvyhrálo se 2:0, což stačilo na celkově 5.místo.
Výprava vyjíždí, příjezd cca v 17 hodin.

6. zápasy

VoSy podlehly po bojovnem výkonu Třebíči, Torpéda v pozměněné sestavě Olomouc potrapila, ale všechny body pro Hanačky.
Čekají nás poslední zápasy, béčko s jasně postupujícím Frenštátem. Áčko s jasným sestupujicim Hradcem.

Česka

V prvním nedělním utkání v zápase o nervy pro trenéry i diváky v prvním setu dominuje ČT. Ve druhém se karta obrací. 3.set vede zpočátku Třebová, ale výborným servisem si vypracujeme 5 bodů naskok, o který záhy přicházíme. V koncovce ulivkou a servisem jdeme do trhaku a držíme.Vitezime 2:1.

4. zápasy

Právě se dohrál poslední zápas dne, ve kterém v napínavém konci nakonec více štěstí přálo Moravské Třebové, takže v tiebreaku prohravame 14:16. VoSy tak dnes mají dvě výhry a jednu prohru v tiebreaku z pěti utkání, takže paráda.
Torpéda v utkání s KP udelala více vlastních chyb, které rozhodly o vítězi.

3. zápasy

Bohužel Přerov nad síly našeho béčka, vcelku hladká prohra 0:2. Úkol však splnila Torpéda, když si v obou setech s Ostravou vytvořila zpočátku náskok, který si již nenechala vzít. Ale tři důležité body v kapse!

2. zápasy

Marcelka a VoSy (mladší žákyně) hlásí první vítězství. Jak říkal Jirka, jasně zvítězily 2:1 (tiebreak 16:14) nad Třebechovicemi!

Torpéda po nekolektivním a bezradném výkonu prohrávají 0:2 s Bílovcem. Snad se holky dají brzy dokupy a na Ostravě chytí vítěznou vlnu.

 

 

 

1. zápasy

Mladší žákyně v prvním utkání s Pardubicemi v úvodním setu své starší soupeřky značně trápily, ve druhém setu již vzdorovat nedokázaly a podlehly 2:0.

Torpéda zvítězila v prvním setu, který se vyvíjel po bodových sériích a naše holky v něm držely prim k nespokojenosti pana trenéra Matěje. Svým hráčkám řádně vyčinil, ve druhém setu přitlačily na servise a každý míč zadarmo tvrdě trestaly. Bylo z toho vítězství 25:12 pro Prostějov. V tiebreaku sice začínáme esem, ale strany se točí za stavu 2:8 z našeho pohledu. Stáhneme ještě na 9:10, ale pak Prostějov již nezaváhá a vyhraje rozhodující sadu 15:10. Pro nás pěkný bod za prohru 1:2 s hráčkami, které mají zkušenosti s extraligou kadetek.

Odkazy

Do článku byly vloženy odkazy na výsledky obou skupin.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll