Český pohár žákyň - Bílovec

Víkendová pauza ve všech mistrovských dívčích soutěžích znamená jediné - hraje se soutěž nemistrovská - Český pohár. Naše dorostenky vyrazily v brzkých hodinách do Plzně, kde je kromě tradiční porce sedmi utkání čeká i prohlídka místního pivovaru. Žákyně včera lehce potrénovaly, po sprše naskočily do luxusního autobusu, na vlakovém nádraží nabraly holky z České Třebové a vydaly se na východ do volejbalové bašty Bílovce (s přibrzděním a naloděním Moravské Třebové).

V soutěži máme dvojí zastoupení. Tým starších žákyň se probojoval do finálové části soutěže, kde hraje ve druhé nejlepší výkonnostní skupině. Tým mladších žákyň má za cíl získat co nejvíce zkušeností v kvalitních zápasech, do celostátního finále se ve velké konkurenci neměl šanci dostat, ale hraje dále ČP na regionální úrovni.

Víkendový jízdní řád 2. osmičky (tým A - starší žákyně):

Sobota:
9:00 SY - Loko Plzeň (jediný vzájemný duel byl odehrán v minulém kole, kdy naše holky podlehly 2:0 a ztratily tak reálnou šanci na postup do 1. osmičky)
11:30 SY - Znojmo-Přímětice (tradiční rival, stav skóre v letošní sezóně 1:1)
14:00 SY - Česká Třebová (soupeřky postoupily z nižší výkonnostní skupiny a mají tradičně chuť nás porazit, v posledních dvou kolek KP se jim to vzhledem nekompletnosti našich podařilo, v ČP držíme neporazitelnost)
16:00 SY - Ostrava (sestup z elitní skupiny, bilance 1 prohra po podcenění...tak uvidíme)
18:00 SY - Bílovec (zápasy s Bílovcem vždy vyhecované, Bílovec je doma však velmi silný, bude hodně záležet na tom, jak holky do utkání vstoupí)

Neděle:
8:30 SY - Hlincovka (soupeř s jednou výbornou hráčkou, která by zřejmě již v Bílovci neměla nastoupit, v sezóně jedno vzájemné utkání s našim vítězným koncem)
11:00 SY - Sokolov (naprosto neznámý soupeř, který postoupil ze 3. osmičky)

Sestava: Anička Fiedlerová, Eva Šimková, Míša Bolcárová, Verča Kovářová, Anička Loukotová, Anička Vrabcová, Anička Melicherová, Kiki Kratochvílová.

I my máme zdravotní omezení, ale kdo v době chřipkové epidemie nemá... Takže vzhůru do boje!!!

Program mladších žákyň se bude zřejmě měnit, protože nedorazil tým Třebechovic, jízdní řád proto nemůžeme dodat. Sestava mladších žákyň je velmi obměněna z důvodu lyžařských pobytů, ale také k vyzkoušeních dalších hráček. Soupeři budou silní, z našeho kraje Lanškroun, Pardubice, Moravská Třebová, dále Zlín, Přerov, Frýdek Místek, Frenštát pod Radhoštěm, Uherské Hradiště a další.

Držte holkám pěsti, ať se jim daří a ať si dobře zahrají.

Pavlína

 

Tabulka a výsledky 2. osmičky zde.

Tabulka a výsledky Útěchy skupina B  - původní rozlosování.

 

 

 

 

Sokolov

S vědomím, že máme jistotu udržení, necháme odpočívat Kiki. Zbytek základu je již zřejmě málo namotivován a unaven. Prohravame 0:2. Čeká nás cesta domů. Věřme, že ji počasí moc nezkomplikuje. V turnaji budeme 5.nebo 6.dle výsledku utkání Znojmo - Bilovec.

Hlincovka

Dřívější začátek v 8,30. Naše holky už mají vše spočítané, jak to bude, aby šly do první osmy, ale ouha, zapomněly u toho samy hrát. Prohráváme s Hlincovkou 0:2. Plzeň poráží Bílovec 2:0 a jsme ze hry o postup venku, musíme se soustředit na poslední zápas se Sokolovem.

Tabulka

1. rozpis druzstva ŠSK Bílovec ŠSK Bílovec 5 4 1 0 0   10:1 264:198 14
2. rozpis druzstva TJ Lokomotiva Plzeň TJ Lokomotiva Plzeň 5 2 2 0 1   8:4 255:219 10
3. rozpis druzstva TJ Svitavy A TJ Svitavy A 5 3 0 0 2   6:4 228:198 9
4. rozpis druzstva SK Hlincovka SK Hlincovka 5 1 2 1 1   7:6 260:254 8
5. rozpis druzstva VK Znojmo - Přímětice VK Znojmo - Přímětice 5 2 0 1 2   5:6 211:222 7
6. rozpis druzstva TJ Sokol Česká Třebová TJ Sokol Česká Třebová 5 1 1 0 3   4:7 220:241 5
7. rozpis druzstva VSK Baník Sokolov VSK Baník Sokolov 5 1 0 1 3   3:8 205:256 4
8. rozpis druzstva TJ Ostrava TJ Ostrava 5 0 0 3 2   3:10 228:283 3

tabulka po prvním hracím dni. Zítra nás čeká Hlincovka a Sokolov.

Bílovec

Po boji vítězí domácí. Sobotu tak končíme s devíti body.

Ostrava

Druhý zápas za sebou v malé tělocvičně, tentokrát jsme již soustředění a aklimatizovaní na malé prostory. Vítězíme za tři body! Rychle odpočívat, čeká nás poslední zápas dne, domácí mají velkou podporu v publiku.

Info z Plzně

Naše holky si vedou náramně, Marcela píše:

Máme 4 vítězství, střídáme jako diví, dokonce bez ohledu na specializace:

SY - Č. Kostelec 2:0 (11,14),

SY - Benešov 2:0 (11,11),

SY - Junior Brno 2:0 (21,13),

SY - Brno Jehnice 2:0 (11,15),

Snad to vydrží.

Třebová

Přesun do malé tělocvičny nám vůbec nesedl. Děvčata si vybírají slabší chvilku na přihrávce. Výborně hrající soupeř toho využívá a bere si tři body. Tak nabrat sílu a elán a jdeme na Ostravu.

Na místě opět pan Drešl, obchází týmy a hledá si hráčky (Olomouc/Šternberk), samozřejmě neoslovuje trenéry...a trochu překvapivá nabídka na post libera pro Aničku Fiedlerovou.... :-) to ale musel být zázračný zákrok!!!

Znojmo

Znojmo není kompletní, prohrává 2:0. Naše holky dovolily soupeřkám 17 a 10 bodů. Čeká nás derby s Českou Třebovou.

Diváci

Zápasovému dění přihlížejí Bolcárovi, kteří dovezli Makinu (zhmožděné koleno z lyžáku), na místě jsou i Vrabcovi. Právě probíhá rozcvička se Znojmem.

Plzeň

V základní sestavě vítězíme 2:0 (15,19), kdy má soupeř velký problém s přihrávkou našeho servisu. Máme však i špatnou zprávu, ke zdravotním omezením Verči (koleno), Meli (v týdnu sundaná dlaha z ruky), Míši (zdravotní indispozice), Vrabčáka (bolesti ramene)... se přidává zřejme začínající chřipka u Kiki. Jsou to sice žákyně s pracovním názvem Torpéda, tentokrát by to spíš ale mohl být Lazaret...

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll