Další 4 body doma

V sobotu 11. února 2012 jsme odehrály jeden z posledních zápasů v KP. Naštěstí byla hala volná a tak jsme se v ní utkaly proti Žichlínku. Na ostatních 2 hřištích hrály naše mladší žákyně také KP, takže hřiště byla kompletně obsazená. Zápas se hrál mimořádně od 9, takže sraz v 8 na hale dělal některým problém, jelikož strávily večer na plese či jiných akcí (ale jen do 10 hodin samozřejmě, pak se musely pořádně vyspat!) Ale naštěstí jsme se všechny sešly a od 9 začaly hrát.

SY:Žichlínek – 3:1 (25:19, 25:8, 21:25, 25:19)

První set jsme se trochu rozkoukávaly, avšak vždy jsme proti soupeřkám vedly o 2-4 body. Při stavu asi 19:12 jsme trochu polevily, ale nakonec jsme si náskok až tak nenechaly utéct a první set jsme vyhrály. Další set už jsme nasadily tempo a byl to poměrně snadný set. Také soupeřky nám daly jen 8 bodů. Avšak 3 set byl trochu nečekaný. Za stavu 10:2 jsme si začaly uvědomovat, že prohráváme. Asi jsme si myslely, že když už jsme vyhrály 2 sety, tak ten 3. nám asi nechají… Nevím. Sice jsme zkoušely dohnat velký náskok soupeřek, což se nám i celkem dařilo, ale stejně jsme to nedotáhly dokonce a tak jsme musely zabojovat až ve 4. setu o výhru. Čtvrtý set byl zezačátku jak na houpačce. Body se rychle točily na obouch stranách, ale v půlce setu jsme to rozsekly a poměrně jasně jsme zvítězily. Musím říci, že se nám dařilo hodně na servisu, smeči, bloku a i náhře. Avšak pár mezer jsme měli v příjmu a také v poli při „ulejvání“.

SY:Žichlínek – 3:0 (25:16, 25:13, 25:11)

Druhý zápas jsme začínaly po 30 minutové pauze, tj. v 11 hodin a hned jsme se taky do soupeřek pořádně opřely. První set byl ze všech 3 asi nejvíce chybný, pak už to šlo více méně „jak po másle“. Občas teda byly delší výměny míče, jinak to byla jasná výhra. Také jsme měly méně chyb v poli a více jsme přitvrdily na servise a saku. Myslím si, že se měli diváci na co koukat.

Sestava družstva:
Tereza Baráková, Tereza Kissová, Barbora Šimková, Barbora Smělá, Vendula Tmejová, Veronika Hanušová, Michaela Urbánková, Kristýna Prokopová a Denisa Antošová

Další zápas, tj. předposlední hrajeme 18. února na Riegrovce proti Poličce a poslední zápas v Litomyšli 25. února. Pak už nás čeká jen poslední kolo ČP v Hradci Královém.

6. Orel jednota Letohrad A 14 3 9 2 12:37 772:1154 15

Pár momentek, bohužel horší kvalita ... čtenář snad promine.

Kvalifikaci vzdáváte?

Žasnu a nevěřím svým očím! Byla jsem přesvědčená, že snad nejvyšším cílem letošní sezóny je pro vás úspěšné zdolání kvalifikace do ligy. A ted si čtu, že končíte finálovým turnajem Českého poháru. Vidím špatně, nebo je to jen náhlá pisatelská indispozice naší úspěšné reportérky Vendy???