První zápasy nové sezóny začínají - LIVESCORE z J.I.P.

Již tradičně nám novou sezónu 2012-2013 rozjíždí naši nejmladší ogárci. Dneska se hraje první kolo mladších žáků v České Třebové. Kdepak ježdění vlakem. Na to jsou již Melda a Sekki moc pohodlní a tak se jede po vzoru bohatého oddílu. Proto: "Musíte se snažit, pane správče! A to uhlí neuklízejte, ať je vidět že na něj máme!" Jsem "na dovolené" v Pardubicích na JIP a tak Meldovi trochu pomohu, aby se doma nemusel mastit s článkem.

První zápas je vyhraný nad TJ Sokol Česká Třebová. Kluci jsou chváleni: kapitán Lukáš Siekiera za zabijácký servis, hrajeme s nabíhaným nahravačem a Štěpán Hlaváček smečuje z doskoku. Výsledek zápasu: 2:0 (25:12 a 25:15). Soustředěný výkon hodnotil pískající zápas fyzioterapeut Petr Siekiera.

Druhý zápas je soupeřem TJ Slavia Hradec Králové a první set se stává naší kořistí 25:17. A druhý set skončil 25:18 pro naše barvy. Super výkon! Tleskám s rukama nad hlavou až ze mě opadávají diody a vysunula se mně z pod klíčku kanyla. Oni si hezké sestřičky se znovuzavedením nějak bezbolestně poradí! (Jinak mimo volejbalové soupeření Vás z kamionu zdraví Mazlik. A kdybyste chtěli nakrájet hovězí maso na španělské ptáčky, tak doporučuji jít jedině za ním. Z pěti kil masa jich dokáže vykouzlit třeba i patnáct ...)

Poslední zápas hrajeme s "vašinovou" TJ Sokol Česká Třebová II a prohráváme první set naprosto tragicky bez příjmu 9:25 - ostuda! Bohužel v náš neprospěch ani druhý set nebyl o moc lepší 13:25. Budeme čekat na komentáře od našich coachů.

A již je tady hodnocení: Debut si odbyli na výbornou Matěj Novák a Vojta Švihel. Zvláště Vojta dobře servíroval. V posledním zápase hrál soupeř většinu míčů přes ostříleného Vašinu a podával dlouhá podání na něž kluci nenašli recept. Soutěž má deset kol a tohle bylo první, takže jeden prohraný zápas v konečném sčítání bodů roli hrát nebude. Důležité je mít podporu doma a soustředit se další kroky v trénincích, jež budou zaměřovány čím dál více na přesnost a preciznost hry.

Doplňující komentář

Základní sestava: Lukáš Siekiera (N), Peťa Češka (U), Jirka Simon a Honza Kladivo (oba B), Filip Siekiera a Štěpán Hlaváček (oba S). Střídající benjamínci Vojta Švihel a Matěj Novák.

Hráno poprvé na jednoho nahravače, takže pár zmatků, ale napoprvé to docela šlo. Celá hra je o dobrém servisu a přihrávce. Málo přihráváme prsty, ale budeme na tom pracovat. Zkoušíme hrát rychle středem přes Jirku - pár náznaků tam bylo :-) a z doskoku přes Štěpána. Chce to prostě víc zápasů a ono to půjde.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll